28 İlde Eş Zamanlı “Çekirge Operasyonu” Gerçekleştirildi..

NETİCESİNDE 386 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI! Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, basit yollarla haksız kazanç elde eden ve vatandaşların alın teri sömüren kişilere yönelik işlem başlattı. KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda 9 aylık çalışma sonucunda ve İl Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda; SGK kurumlarına zarar verecek şekilde maluliyet raporları, kaçak reçeteler, sahte..

28 İlde Eş Zamanlı “Çekirge Operasyonu” Gerçekleştirildi..
Yazar : Tarih : Okunma : 96 Görüntüleme Yorum Yap

NETİCESİNDE 386 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI!

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, basit yollarla haksız kazanç elde eden ve vatandaşların alın teri sömüren kişilere yönelik işlem başlattı.

KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda 9 aylık çalışma sonucunda ve İl Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda;

SGK kurumlarına zarar verecek şekilde maluliyet raporları, kaçak reçeteler, sahte PCR testleri ve kaçak sigorta primleri, kamu görevlisi olarak telefon dolandırıcılığı, yüksek kâr vaadi ile oluşturulan saadet zincirleri, dini inanç ve falcılık kullanımı ve aracılar suçlu olarak gözaltına alındı. Bunun yanı sıra naylon faturalar düzenleyen, hazine arazilerinin ve gayrimenkullerin satışında usulsüzlük yapan, yasa dışı belgeler, yasadışı petrol alımları, ihale ve diğer yasa dışı faaliyetlerde bulunan kişiler, JOKER ve Dublör şahıs tekniği ile dolandırıcılık yapanlar Kişisel Hukuk kapsamında nitelikli dolandırıcılık suçundan suçlu bulundu.

İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen açıklamada ise şunlar geçmektedir; 12 Ekim 2021’de 20 örgütlü yapı ve 386 hedef personele “Çekirge” kod adlı eş zamanlı planlama operasyonu gerçekleştirildi. Bu kişiler 28 ilde yüzlerce vatandaşımızın mağduriyet yaşamasına sebep oldu ve devletimize milyonlarca lira maddi zarar verdi.

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi