FIFA Online 4 [CPP] TR

9 Kasım’da Ortaokul ve Liseler Açılacak Mı?

Ortaokul ve liselerin günümüzde halen ne zaman açılacağı en merak edilen konular arasında yer alıyor. Online eğitime devam eden sınıfların henüz ne zaman yüz yüze eğitime geçeceği halen merak edilmektedir. MEB 6, 7, 10 ve 11.sınıfların ne zaman okula başlayacağını son gelişmelerle birlikte planlanıyor. Bilindiği üzere okullarda yüz yüze eğitime geçme sürecinin kademeli bir şekilde..

9 Kasım’da Ortaokul ve Liseler Açılacak Mı?
Yazar : Tarih : Okunma : 234 Görüntüleme Yorum Yap

Ortaokul ve liselerin günümüzde halen ne zaman açılacağı en merak edilen konular arasında yer alıyor. Online eğitime devam eden sınıfların henüz ne zaman yüz yüze eğitime geçeceği halen merak edilmektedir. MEB 6, 7, 10 ve 11.sınıfların ne zaman okula başlayacağını son gelişmelerle birlikte planlanıyor. Bilindiği üzere okullarda yüz yüze eğitime geçme sürecinin kademeli bir şekilde başlaması planlanmaktadır. Kademeli eğitim için Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 6 ve 7.sınıflarla lise sınıflarında olan 10. Ve 11.sınıfların 23 kasım tarihinde açılmasını planlamaktadır. Yüz yüze eğitime başlanması için bu tarihin baz alınması ön görülüyor. İlk etapta Sağlık bakanlığına bağlı bilim kurulu üyeleri salgının seyrine göre durumun değişebileceğini söylemektedir. Vaka artış oranları özellikle 16 kasım tarihine kadar ne seviyede olacağına dikkatli bir şekilde bakılacak. Ortaya çıkacak tabloya göre planlamalar yapılacaktır. Milli eğitim bakanlığıyla sağlık bakanlığı bu günlerde koordineli olarak çalışmaktadır. Yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte ilgili sınıfların haftada 2 gün olmak kaydıyla okula gitmesi planlanmaktadır. Salgın riskine karşı olumsuz bir durum ortaya çıkmaza okulların açılması söz konusu olabilecektir. Sınıf mevcutlarının fazla olması ve salgın riskinin olmasıyla birlikte eğitimin en fazla haftanın 2 günü yüz yüze olması planlanmaktadır.

9 Kasım’da Ortaokul ve Liseler Açılacak Mı

9 Kasım’da Ortaokul ve Liseler Açılacak Mı?

Yüz Yüze İşlenecek Dersler

Salgın riski nedeniyle 2 günden fazla okula gidiş olmayacak. Ortaokul 5.sınıflarda yüz yüze işlenecek olan dersler şu şekildedir;

  • Türkçe
  • Matematik
  • Fen Bilimleri
  • Sosyal Bilgiler
  • Yabancı Dil
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Ayrıca imam hatip ortaokul 5.sınıflarda işlenecek olan derslere Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze işlenecektir. Bu derslerin dışında kalan tüm dersler online eğitim yoluyla birlikte planlanacaktır. Ayrıca bu kurallara rağmen çocuğunu okula göndermek istemeyen velilerin yazılı onayı vermesi yeterli olacaktır. Okula gelmeyen öğrenciler devamsız olarak sayılamayacak. Öğrenciler devam eden sınıfının tüm müfredatından sorumlu olacaktır. Öğrencilerin uzaktan eğitim modelinde desteklenmesi için gerekenler okul tarafından sağlanacaktır. Yapılan ve gösterilen konulardan sonra ölçme ve değerlendirme yapılacaktır.  Okulların 16-20 kasım tarihleri arasında ara tatile girmesi bekleniyor.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi