ABD Başkanı Donald Trump ve Eşi Koronavirüs Oldu.!

ABD Başkanı Donald Trump ve eşinin koronavirüse yakalandığı bildirildi. Geçtiğimiz saatlerde koronavirüs testi yaptıran Donald Trump, kendisini karantina altına almıştı. Koronavirüs, dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Bu zamana kadar pek çok siyasi lider koronavirüse yakalanarak bazıları bu hastalığı atlattı, bazıları da hastalığı yenmişti. Çin’in Wuhan kentinde yayılmaya başlayan koronavirüs, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan başta..

ABD Başkanı Donald Trump ve Eşi Koronavirüs Oldu.!
Yazar : Tarih : Okunma : 279 Görüntüleme Yorum Yap

ABD Başkanı Donald Trump ve eşinin koronavirüse yakalandığı bildirildi. Geçtiğimiz saatlerde koronavirüs testi yaptıran Donald Trump, kendisini karantina altına almıştı.

Koronavirüs, dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Bu zamana kadar pek çok siyasi lider koronavirüse yakalanarak bazıları bu hastalığı atlattı, bazıları da hastalığı yenmişti. Çin’in Wuhan kentinde yayılmaya başlayan koronavirüs, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan başta olmak üzere Brezilya, İngiltere, Fransa, İtalya, Rusya ve Türkiye gibi pek çok ülkede etkili olmaya devam ediyor. Gündem olan yeni bir habere göre ABD Başkanı ve eşinde koronavirüs tespit edildi.

ABD Başkanı Donald Trump ve Eşinin Sonucu Pozitif Çıktı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın danışmanının geçtiğimiz saatlerde koronavirüse yakalanmasının ardından kendisi ve eşi de koronavirüs testi yaptırmıştı. Testin ardından karantinaya giren çiftin sonucunun pozitif çıktığı öğrenildi. Twitter üzerinden koronavirüs hastalığına yakalandığını belirten Donald Trump, eşi ile birlikte karantina altında olduğunu ve dinlendiğini açıkladı.

Koronavirüse yakalanan başkan ve eşi hakkında açıklama yapan Beyaz Saray, ikisinin durumunun iyi olduğunu ve dinlendiklerini belirtti. Bu süre zarfında sarayın içerisinde kalacak olan çift, iyileşmeyi bekleyecek. ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüsü ciddiye almaması ile biliniyor. Pek çok kez basın önünde koronavirüs ile ilgili ilginç konuşmalar yaparak gündeme gelen Trump, koronavirüs uyarılarına kulak asmıyordu.

Koronavirüs Kendini Göstermeye Devam Ediyor

Dünya genelinde etkisi devam eden koronavirüs, pek çok ülkede etkisini sürdürüyor. Türkiye’de 1.000’in üzerinde seyreden günlük koronavirüs hasta sayısı dünya üzerinde etkisini göstermeye devam ediyor. Günlük vaka sayısının dünya genelinde 300.000’i aştığı bu günlerde günlük hasta sayısına göre sıralarsak Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Arjantin ve Fransa en çok yeni vaka sayısına sahip ülkeler arasında yer alıyor.

Avrupa’da koronavirüs hastalarının bir anda artışa geçmesi ile Fransa, Birleşik Krallık, İtalya, Almanya, Çekya gibi pek çok ülkede artışlar yaşanıyor. Dünya genelinde 34 milyonun üzerine çıkan toplam vaka sayısının yanı sıra 1 milyonun üzerinde ölüm yer alıyor.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi