Abonelik iptali artık daha kolay bir şekilde yapılacak.!

Günümüzde abonelik iptali işlemleri yapmak bazen işkence haline geliyor olabilir. Müşterileri oldukça uğraştıran firmalar, bir aboneliği iptal ettirmek için kimlik ve imzalı belge istiyor. Eğer ki kullanıcı belgeleri hazırlarken ve ıslak imzalı belge ile birlikte şubeye gönderirken herhangi bir hata yaptıysa işlemlerin tekrar başlamasına sebep olabiliyor. Bundan dolayı bazı kullanıcılar bu konuda gereğinden fazla yorulabiliyor…

Abonelik iptali artık daha kolay bir şekilde yapılacak.!
Yazar : Tarih : Okunma : 380 Görüntüleme Yorum Yap

Günümüzde abonelik iptali işlemleri yapmak bazen işkence haline geliyor olabilir. Müşterileri oldukça uğraştıran firmalar, bir aboneliği iptal ettirmek için kimlik ve imzalı belge istiyor. Eğer ki kullanıcı belgeleri hazırlarken ve ıslak imzalı belge ile birlikte şubeye gönderirken herhangi bir hata yaptıysa işlemlerin tekrar başlamasına sebep olabiliyor. Bundan dolayı bazı kullanıcılar bu konuda gereğinden fazla yorulabiliyor. Bu gibi durumlar artık tarih oluyor. Abonelik iptali tek adımda gerçekleştirilecek.

Abonelik iptali artık daha hızlı

Pek çok konuda etkin bir hizmet sunan e-devlet, artık aboneliğin iptal edilmesi konusunda da müşterilerine destek sunmaya başlıyor. Önceden kamu kurumlarına giderek yapılan ve saatlerce uğraşılan işlemler artık tek tıkla saniyeler içerisinde halledilebilir hale geldi. E-devlet kullanıcılar hakkında bilgi sahibi olduğu için kullanıcıdan ekstra bir bilgi almadan pek çok işlemi kısa sürede halletmeye olanak tanıyor.

Koronavirüs süreci ile birlikte de e-devlet üzerinden işlemlerin artırılması ve kamu kurumlarında yoğunluğun azaltılması hedefleniyordu. Bununla ilgili pek çok çalışmalar yapıldı. Yapılan yeni çalışmaya göre artık abonelik iptali de e-devlet üzerinden yapılabilecek. Elektrik, su, internet, doğalgaz gibi pek çok aboneliği müşteri internet üzerinden iptal ederek sonucu bekleyebilecek. 24 saat içerisinde işleme konulan abonelik iptali 48 saat içerisinde sonuçlanacak.

E-Devlet Nedir? Nasıl Kullanılır?

E-devlet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının kullanabileceği bir sistemdir. Vatandaşların kendi bilgilerini öğrenebilmesi ve pek çok konuda işlem yapabilmesi için geliştirilen bu sistem sayesinde kamu kurumlarına gitmeden çeşitli hizmetlere başvurmak oldukça kolay.

18 Aralık 2008 tarihinde hizmete açılan e-devlet, o günden beri pek çok yenilik ile gelişmeye devam ediyor. E-devlet platformunda yer alan bazı hizmetler arasında soy ağacını öğrenme, sigorta bilgilerini öğrenme, adına kayıtlı abonelikleri öğrenme, askerlik başvurusu yapma, sağlık bilgilerini inceleme, öğrenci belgesi çıkarma, adli sicil belgesi alma, adres bilgilerini öğrenme, araç bilgisi alma gibi pek çok hizmet yer alıyor. 2008’den beri gelişmekte olan e-devlet, kullanıcılara kolaylık sağlamaya devam ediyor.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi