Akdeniz Açıklarında 6 Büyüklüğünde Deprem!

Antalya’da Şiddetli Şekilde Hissedildi! Son dakika haberine göre, Antalya’nın Kaş sahili yakınlarında 6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Antalya depremi şiddetle hissetmesinin ardından AFAD son anda açıklama yaparak depremin büyüklüğünü belirtti. Açıklamada, 6 büyüklüğündeki depremin Akdeniz üzerinde meydana geldiği belirlendi. Deprem sonrası vatandaşlar çok paniklese de şimdilik olumsuz bir bilgi gelmedi.   Akdeniz kıyılarında 6..

Akdeniz Açıklarında 6 Büyüklüğünde Deprem!
Yazar : Tarih : Okunma : 171 Görüntüleme Yorum Yap

Antalya’da Şiddetli Şekilde Hissedildi!

Son dakika haberine göre, Antalya’nın Kaş sahili yakınlarında 6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Antalya depremi şiddetle hissetmesinin ardından AFAD son anda açıklama yaparak depremin büyüklüğünü belirtti. Açıklamada, 6 büyüklüğündeki depremin Akdeniz üzerinde meydana geldiği belirlendi. Deprem sonrası vatandaşlar çok paniklese de şimdilik olumsuz bir bilgi gelmedi.

 

Akdeniz kıyılarında 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Türkiye kıyı şeridi de sarsıntı hissetti. Özellikle Antalya’nın Alanya ilçesi güçlü bir şokla uyandı. Depremin ardından vatandaşlar paniğe kapıldı. Şu ana kadar olumsuz bir rapor yok.

 

AFAD Deprem İle İlgili Açıklamalarda Bulundu!

AFAD, Akdeniz depremiyle ilgili son anda açıklama yaptı. Açıklamada, depremin Akdeniz’de 6 büyüklüğünde meydana geldiği belirtildi. Depremin derinliği ise 9,59 kilometre olarak belirlendi. Depremin enlem ve boylamını paylaşırken, Kaş açıklarında olduğu alınan bilgiler arasına eklendi.

 

AFAD verilerine göre, Antalya’nın Kaş ilçesi (155 kilometre) yakınında bulunan Akdeniz’de saat 08:32’de 6.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Şu ana kadar alınan bilgilere göre ilimiz Kaş sahili yakınlarında saat 08:32’de meydana gelen depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.’’ sözleri ile gündeme açıklık getirdi.

 

 

 

 

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi