Altın Güne Rekor Yükseliş ile Başladı

Dünyanın en önemli saf madenlerinden olan altın borsada yeni haftada yükselişe geçti. Altında artan bu yükseliş bazı yatırımcılara göre sürecek. Altının yanı sıra döviz kurlarında da bir dalgalanma söz konusu. Altın Fiyatları Rekor Kırdı Altın fiyatları hem dünyada hemde Türkiye’de gün geçtikçe rekor tazelemeye devam ediyor. Altında dolar bazlı yükselişin sürdüğü şu günlerde altına yatırım..

Altın Güne Rekor Yükseliş ile Başladı
Yazar : Tarih : Okunma : 172 Görüntüleme Yorum Yap

Dünyanın en önemli saf madenlerinden olan altın borsada yeni haftada yükselişe geçti. Altında artan bu yükseliş bazı yatırımcılara göre sürecek. Altının yanı sıra döviz kurlarında da bir dalgalanma söz konusu.

Altın Fiyatları Rekor Kırdı

Altın fiyatları hem dünyada hemde Türkiye’de gün geçtikçe rekor tazelemeye devam ediyor. Altında dolar bazlı yükselişin sürdüğü şu günlerde altına yatırım yapanlar sevinmeye devam ediyor. Yeni bir haftaya giriş ile beraber altında yeni bir rekor kırıldı.

Vadeli altın bu gece açılış ile birlikte 1994 dolara yükselerek yeni bir rekor kırdı. Güne 1978 dolar seviyesinde devam eden altın, dalgalı bir şekilde seyrini sürdürüyor. Son 1 yıllık grafik incelendiğinde altının 1.450 dolardan 2.000 dolara kadar yaklaştığı görülüyor. Son 1 aylık dönemde ise altın yaklaşık 200 dolarlık bir değer kazandı.

Altın Güne Rekor Yükseliş ile Başladı

Altın Güne Rekor Yükseliş ile Başladı

Altın Türkiye’de açılış ile birlikte 445 liranın üzerine çıktı. Şu anda 442 lira seviyesinde devam eden altın, düşüş trendine girmiş durumda. Türkiye’nin 1 yıllık altın grafiği incelendiğinde altının 1 yıl önce 265 lira seviyelerinde olduğu görülüyor. Son 1 haftalık tablo incelendiğinde ise altının 423 liradan 445 lira seviyelerine ulaştığı görülmekte. Altın sadece ülkemizde değil, dünya genelinde rekor tazelemeyi sürdürüyor.

Döviz Kurlarında Dalgalanmalar Sürüyor

Bir süredir yerinde sayan USD/TRY kuru son 1 haftadır ciddi bir dalganlama yaşıyor. 6,82 seviyesinden 7 seviyesine kadar çıkan dolar, açılış ile birlikte 7 liraya yaklaşsa da şu anda 6,97 seviyesinde devam ediyor ve düşüşü sürdürüyor. EUR/TRY kuru ise doların yanı sıra uzun bir süredir yükselişteydi. 1 hafta boyunca yükselişine ciddi bir şekilde devam eden döviz kuru, şu anda düşüşe geçmiş bulunmakta. Son 1 hafta içerisinde 8,30 lira değerine ulaşan Euro güncel olarak 8,19 seviyesinde.

Son 1 ay içerisinde ciddi bir yükseliş yapmayan EUR/USD kuru, son 1 haftada uçuşa geçti. 3 aylık grafik incelendiğinde 1,08 $ seviyesinde olan €, 1,19 $ seviyesine kadar ulaştı. Yeni haftanın başlangıcı ile birlikte Euro kuru 1,17 dolar seviyelerinde seyrini koruyor.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi