Aşı Olmayan Kişilerin Dikkatine!

Son dakika paylaşımına göre, Türkiye’de son 24 saat içerisinde toplamda 219 bin 737 Covid 19 testi yapıldı, 4 bin 678 kişinin testi pozitif çıkarken, 35 kişi ise hayatını kaybetti. Diğer yandan covid 19 salgını ile mücadele kapsamında, son derece önemli bir kararın masada olduğu haber ajansları tarafından öğrenildi. Özellikle gençleri ilgilendirecek olan bu karar, beraberinde maalesef bazı..

Aşı Olmayan Kişilerin Dikkatine!
Yazar : Tarih : Okunma : 299 Görüntüleme Yorum Yap

Son dakika paylaşımına göre, Türkiye’de son 24 saat içerisinde toplamda 219 bin 737 Covid 19 testi yapıldı, 4 bin 678 kişinin testi pozitif çıkarken, 35 kişi ise hayatını kaybetti. Diğer yandan covid 19 salgını ile mücadele kapsamında, son derece önemli bir kararın masada olduğu haber ajansları tarafından öğrenildi. Özellikle gençleri ilgilendirecek olan bu karar, beraberinde maalesef bazı yasakları da getirecek. İşte son dakika gelişmesinin bütün detayları…

Son dakika paylaşımına göre, sonbahara kadar nüfusun neredeyse yüzde 70-80’inin covid 19’a karşı aşılanıp rahatlaması için genelikle 18-35 yaş grubuna dönük belirli çalışmalar yapılacak. Pandemi ile mücadelede bu hedefe ise merkezi noktalarda toplu aşılama doğrultusunda ulaşılacak. 

Ülkemizin sonbahar aylarına kadar nüfusun neredeyse yüzde 70-80’inin aşılanıp rahata ermesi için hedef kitle olarak aşıya en duyarsız kesim olarak görünen 18-35 yaş grubuna dönük özel ve belirli çalışmalar yapılacak. Maçlar, tiyatro, sinema ve konser gibi etkinliklere sadece aşılı olan kişilerin alınması gibi “pozitif ayrıştırıcı” yöntemler kullanılabileceği söyleniyor.

 

Sabah gazetesinde çalışan Zübeyde Yalçın’ın haberine göre, Delta varyantının en fazla gözlemlendiği Rusya’dan ziyarete gelen turistler konusunda kamuoyunun endişe duymaması gerektiği dile getiriyor. Çünkü Rus turistler genellikle direkt belli bölgelere geliyor ve tatil boyunca otelden hiç dışarı çıkmıyor, toplumu enfekte etme ihtimali bu nedenle oldukça düşük görülüyor. Temasta bulundukları turizm çalışanları da zaten aşı olmuş kişiler.

 

 

 

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi