Bakan Soylu’dan Rehavet Uyarısı

İçinde bulunduğumuz tarihlerde verilen üç günlük sokağa çıkma yasağı sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ”Pazartesi itibari ile sosyal mesafeye…

Bakan Soylu’dan Rehavet Uyarısı
Yazar : Tarih : Okunma : 198 Görüntüleme Yorum Yap

İçinde bulunduğumuz tarihlerde verilen üç günlük sokağa çıkma yasağı sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ”Pazartesi itibari ile sosyal mesafeye tekrar dikkat edelim, rehavete kapılmayalım.” açıklamasında bulundu.

Sokağa Çıkma Yasağı Sona Erdi

Bugün itibari ile 3 günlük sokağa çıkma yasağının sonuna gelinmişken, özellikle ısınan havalar ve Ramazan ayının gelmesi ile halkın rehavete kapılacağı endişesi yükseldi. Her geçen gün giderek azalma gösteren pandemi salgını, insanları dışarı çıkmaya itti. Sokağa çıkma yasağı öncesi iki gün boyunda caddeler kalabalıklaşırken, İçişleri Bakanı ve Sağlık Bakanı’ndan ardı ardına önemli uyarılar geldi. Bakanlardan ”Sosyal mesafeyi korumaya devam etmeliyiz.” uyarısı geldi.

Sosyal Mesafe Uyarısı

1 Mayıs ve 3 Mayıs tarihleri arasında toplamda 27.928 kişiye adli para cezası kesildiği bilgisi geldi. Sokağa çıkma yasağı esnasında bu denli dışarı çıkma olayı gerçekleşirken, İçişleri Bakanı Soylu; ”Pazartesi itibari ile sokağa çıkma yasağı bitiyor, ancak rehavete kapılmak yok. Tüm tedbirlere devam ediyor, sosyal mesafeye dikkat ediyoruz.” açıklaması yapıldı.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi