FIFA Online 4 [CPP] TR

Banka Şubelerinden Döviz Alınır Mı?

Merkez Bankasının yayınlamış olduğu ‘Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar’ hakkında çıkartmış olduğu tebliğ ile bankaların fiziki döviz çekimlerinde komisyon alabileceğini belirtilmiştir. Yayınlanmış olan bu bildiri ile bankalar kendileri için maliyet oluşturan fiziki döviz taleplerinden komisyon almaya başlamışlardır. Herhangi bir kamuya hizmet veren banka 3 bin doların üstünde olan nakit döviz talebi olanlardan..

Banka Şubelerinden Döviz Alınır Mı?
Yazar : Tarih : Okunma : 50 Görüntüleme Yorum Yap

Merkez Bankasının yayınlamış olduğu ‘Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar’ hakkında çıkartmış olduğu tebliğ ile bankaların fiziki döviz çekimlerinde komisyon alabileceğini belirtilmiştir. Yayınlanmış olan bu bildiri ile bankalar kendileri için maliyet oluşturan fiziki döviz taleplerinden komisyon almaya başlamışlardır.
Herhangi bir kamuya hizmet veren banka 3 bin doların üstünde olan nakit döviz talebi olanlardan binde 3 komisyon alırlarken bir diğer bankalardan 2 – 5 arasında komisyon kesileceği düşünülmektedir.
Lakin bankalardan döviz satın alınmasında karlar da ortaya çıkmaktadır. Bankalarda bulunan mobil bankacılık sayesinde döviz alım satım süreci boyunca herhangi bir şekilde döviz bürosuna ya da banka şubesine gerek kalmaz. Nakit olmayan döviz talebi mobile bankacılık ile yapıldığı zaman herhangi bir komisyon alınmaz. Bu aynı zamana döviz bozdururken de geçerli olan bir durumdur. Bu yüzden bankalardan döviz almak isteyenlerin mobile ya da internet hesaplarından alım – satım işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Aksi takdirde banka şubesinden yapılan tüm alım – satım işlemlerinde komisyon kesilecektir.

admin (info@siradakihaber.com)