Bankacılık Sektörünün Kredi Hacminde Artış Yaşandı

Son zamanlarda bankacılık sektörü ile ilgili olarak değişiklikler yaşandığı görülüyor. bankacılık sektörünün kredi hacmi geçen hafta verilerine göre yaklaşık olarak 56 milyar lira yükseliş eğilimine girdi.

Bankacılık Sektörünün Kredi Hacminde Artış Yaşandı
Yazar : Tarih : Okunma : 193 Görüntüleme Yorum Yap

Son zamanlarda bankacılık sektörü ile ilgili olarak değişiklikler yaşandığı görülüyor. bankacılık sektörünün kredi hacmi geçen hafta verilerine göre yaklaşık olarak 56 milyar lira yükseliş eğilimine girdi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun yayımladığı bültende sektörün kredi hacminin arttığı açıklandı.

Bahsi geçen dönemde toplam kredi hacminde de artış yaşandığı kaydedildi. Bankacılık sektöründe yaşanan artışlar sadece bununla da sınırlı değil. Bunlara ek olarak toplam mevduat işlemlerinde de artış yaşandı. Genel olarak bankacılık sektöründe de Nisan ayı parametreleri yaşanan artışı gözler önüne serdi.

Tüketicilere Yönelik Kredilerde Yükselme

Nisan ayı verilerine göre tüketici kredi tutarında da değişiklikler oldu. Özellikle tüketicilere yönelik verilen kredi fiyatlarında yükselme yaşandı. Bankaların bireysel kredi kartı alacakları ile ilgili olarak ise %0,4 oranında artış yaşandı.

Yasal Öz Kaynakların Durumu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bankacılık kredi sektörünün kredi hacmi dışında yasal öz kaynaklarda da artış yaşandığının altını çizdi. Bankacılık sistemine ait yasal öz kaynaklarının tutarı 6,5 milyar bandında seyretti.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi