Berat Albayrak İstifa Etmesinin Ardından Twitter Hesabını Kapattı

Berat Albayrak 1978 yılının Şubat ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ekonomi alanında hem Türkiye’de hem de yurt dışında önemli eğitimler almıştır. Ardından 2015 yılının Haziran ayında ve Kasım ayında ise seçimlere katılmış ve Adalet ve Kalkınma Partisi bünyesinde milletvekili olarak ilk meclis hayatına başlamıştır. Ardından Albayrak 2015 ve 2018 yılları arasında gerçekleşen bir karar ile birlikte..

Berat Albayrak İstifa Etmesinin Ardından Twitter Hesabını Kapattı
Yazar : Tarih : Okunma : 348 Görüntüleme Yorum Yap

Berat Albayrak 1978 yılının Şubat ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ekonomi alanında hem Türkiye’de hem de yurt dışında önemli eğitimler almıştır. Ardından 2015 yılının Haziran ayında ve Kasım ayında ise seçimlere katılmış ve Adalet ve Kalkınma Partisi bünyesinde milletvekili olarak ilk meclis hayatına başlamıştır. Ardından Albayrak 2015 ve 2018 yılları arasında gerçekleşen bir karar ile birlikte Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanı olarak göreve başladı. 2018 yılından günümüze kadar ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev almaya devam etmektedir. Türkiye’nin Cumurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Esra Erdoğan ile evli ve dört çocuk babasıdır. Berat Albayrak’ın aldığı görevi belli bir kesim sürekli eleştirirken bir o kadar destek çıkan kesim de mevcuttur. Berat Albayrak 8 Kasım 2020 tarihinde kendi kişisel İnstagram hesabından sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa ettiğini ve ailesine, anne ve babasına zaman ayırmak istediğini belirtti. Albayrak’ın yaptığı bu açıklama ile birlikte Türkiye gündemi anında sarsıldı. Bir taraf bu karara destek verirken diğer taraftan Berat Albayrak’ın destekçileri tarafından bir destek kampanyası başlatıldı. Bu konu kısa sürede Twitter da bir numaraya oturdu. İstifa haberinden birkaç dakika sonra ise Berat Albayrak’ın Twitter hesabına ulaşılamadığı ve kendi isteği ile kapatıldığı iddia edildi. Diğer bir taraftan ise Berat Albayrak’ın hesaplarının çalınmış olabilmesi ihtimali akıllara geldi. Bu durumda gerekli açıklama henüz yapılmadı.

Berat Albayrak Hakkında İddiaların Ardı Arkası Kesilmedi

İstifa haberinin ardından sosyal medya da hem halk tarafından hem de gazeteci ve muhalefet tarafından çeşitli paylaşımlar yapıldı. Ortada dönen iddialardan birisi ise Merkez Bankası Başkanlığına atanmış olan Naci Ağbal ve Berat Albayrak’ın Cumhurbaşkanlığında tartıştığı ve hatta bu tartışmanın yumruklaşmaya kadar gittiği iddiası ortaya atıldı. Haberin net kaynağı belirtilmediği ve kişiler tarafından resmi bir açıklama ile onaylanmadığı için doğruluğundan emin olunamadı. Sosyal medya da bunun gibi kaynağı olan ya da olmayan birçok farklı haber yer aldı. Herkesin gözü büyük bir merak ile gelecek olan resmi bir açıklamada.

 

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi