Beyrut’ta Büyük Bir Patlama Meydana Geldi

Dün Lübnan’ın Beyrut şehrinde yaşanan büyük patlama sonucunda birçok yer hasar gördü, bazı insanlar da yaralandı. Meydana gelen bu patlamanın sonucunda büyük bir alan kullanılamaz hale geldi. Lübnan’ın Beyrut Şehrinde Büyük Patlama Dün akşam saatlerine doğru Beyrut’ta meydana gelen büyük patlama sonucunda şehrin birçok yeri hasar almış ve kullanılamaz hale geldi. Patlama ile birlikte yayılan..

Beyrut’ta Büyük Bir Patlama Meydana Geldi
Yazar : Tarih : Okunma : 233 Görüntüleme Yorum Yap

Dün Lübnan’ın Beyrut şehrinde yaşanan büyük patlama sonucunda birçok yer hasar gördü, bazı insanlar da yaralandı. Meydana gelen bu patlamanın sonucunda büyük bir alan kullanılamaz hale geldi.

Lübnan’ın Beyrut Şehrinde Büyük Patlama

Dün akşam saatlerine doğru Beyrut’ta meydana gelen büyük patlama sonucunda şehrin birçok yeri hasar almış ve kullanılamaz hale geldi. Patlama ile birlikte yayılan devasa duman ve cisim parçaları birçok binayı etkiledi, insanların yaralanmasına sebep oldu. Deniz kıyısında yaşanan bu patlama birçok kullanıcı tarafından saniye saniye kaydedildi. Kullanıcıların yangını kaydettiği sırada gerçekleşen devasa patlama videosu sosyal medyada yayıldı ve Twitter’da gündeme oturdu. Milyonlarca kullanıcı dün akşam saatlerinde Beyrut’taki patlama ile ilgili düşüncelerini paylaştı ve bu konu hakkında yorumlar yaptı.

Beyrut'ta Büyük Bir Patlama Meydana Geldi

Beyrut’ta Büyük Bir Patlama Meydana Geldi

Beyrut’ta yaşanan bu patlamanın sebebi olarak limanda yer alan patlayıcı maddelerin bulunduğu bir depoda yangın çıkması olarak belirtildi. Patlayıcıların yangın esnasında tetiklenmesi büyük bir patlamaya sebep oldu. Bu da şehir içerisinde yer alan birçok binanın kullanılamaz hale gelmesini sağladı. 4000’e yakın yaralının bulunduğu bölgede 100’ün üzerinde ölüm vakası bulunmakta. Olayın yaşanmasının ardından ülke genelinde yas ve 2 hafta olağanüstü hal ilan edildi. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı, Lübnan’da meydana gelen patlamanın sonucunda 5’i hafif olmak üzere 6 vatandaşımızın yaralandığını belirtti. Ameliyat olan vatandaşın da durumunun iyiye gittiğini belirten bakan, aileleriyle iletişim halinde olduğunu açıkladı.

Lübnan’ın Beyrut şehrinde gerçekleşen patlama ile birlikte eski başbakanın evi de hasar gördü. Eski başbakanın sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi. Büyük patlama ile birlikte hükümet binasında da ciddi bir hasar meydana geldi. Lübnan Başbakanı, konu hakkında felaketin sorumlarından hesap sorulacağı açıklamasını yaptı. Beyrut valisi, olay yerinde incelemelerde bulunarak felaketin yaşandığı bölgede ciddi hasarların meydana geldiğini dile getirdi.

Bazı kaynaklar limanda gerçekleşen patlamanın İsrail tarafından gerçekleştiğini belirtti. İsrail’de isminin açıklanmasını istemeyen bazı yetkililer, bu iddialara karşı patlamanın İsrail ile bir ilgisi olmadığını açıkladı. Bu patlamanın bir kaza olabileceği üzerinde duran yetkililer, olayın İsrail ile ilgili bir bağlantısı bulunmadığını belirtti.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi