Bilim Kurulu Üyesi Durumun İyiye Gitmediğini Açıkladı

Koronavirüs vakaları gün geçtikçe ciddileşmeye devam ediyor. Mart ayından beri ülkemizi etkisi altına alan günlük vaka sayıları, geçtiğimiz günlerde 15 Haziran’dan bu yana en yüksek noktaya ulaştı. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Türkiye’deki koronavirüs sürecinin gittikçe kötüleştiğini belirtti. Bununla ilgili birkaç açıklamada bulunan Ateş Kara, bazı konulara değindi. Bilim Kurulu Üyesi Koronavirüs ile..

Bilim Kurulu Üyesi Durumun İyiye Gitmediğini Açıkladı
Yazar : Tarih : Okunma : 349 Görüntüleme Yorum Yap

Koronavirüs vakaları gün geçtikçe ciddileşmeye devam ediyor. Mart ayından beri ülkemizi etkisi altına alan günlük vaka sayıları, geçtiğimiz günlerde 15 Haziran’dan bu yana en yüksek noktaya ulaştı. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Türkiye’deki koronavirüs sürecinin gittikçe kötüleştiğini belirtti. Bununla ilgili birkaç açıklamada bulunan Ateş Kara, bazı konulara değindi.

Bilim Kurulu Üyesi Koronavirüs ile İlgili Acı Gerçekten Söz Etti

Bir TV kanalında açıklamalar yapan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüsün gün geçtikçe yükseldiğini ve durumun gittikçe kötüye gittiğini belirtti. Bu yükselmenin gelecekte sağlık çalışanı ve hasta yatağı yetersizliğine doğru gidebileceğini açıkladı. İnsanların dışarıda maske ile sosyal mesafeyi koruduğunu ancak arkadaşları ile birlikte zaman geçirirken maskeyi çıkardıklarını belirtti. Bu durumun yanlış olduğunu söyleyen Ateş Kara, maskenin ev dışında hiçbir ortamda çıkarılmaması gerektiğini vurguladı.

Bunun yanı sıra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da grip aşısı ile ilgili bir açıklama yaptı. Hasta sayısının gün geçtikçe arttığı ülkede Fahrettin Koca, koronavirüsün grip ile karıştırılmaması için insanların grip aşısı olması gerektiğini vurguladı. Kıştan öncesi yapılması önerilen grip aşısı, kış vakti gribe yakalanma riskini en aza indiriyor. Grip aşısı yaptırmanın en önemli avantajı arasında kişinin grip ile koronavirüsü karıştırmaması yer alıyor.

Bilim Kurulu Üyesi Durumun İyiye Gitmediğini Açıkladı

Bilim Kurulu Üyesi Durumun İyiye Gitmediğini Açıkladı

Yeni Önlemler Alınacak

Dünkü koronavirüs tablosu ile birlikte 109.443 test, 1.572 yeni hasta, 47 ölüm ve 1.000 iyileşen hasta bulunuyordu. Bununla birlikte güncel ağır hasta sayısı 991, toplam hasta sayısı ise 25.000’in üzerine çıkmıştı. Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ile bugün 17.00’de toplantı gerçekleştirecek. Yeni kısıtlamaların görüşüleceği toplantı ile birlikte toplantı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gerekli açıklamalar yapılacak.

Dünya geneli incelendiğinde koronavirüs günlük 300.000’e yakın yeni koronavirüs vakası ile artmaya devam ediyor. Şu ana kadar 25 milyonun üzerinde kişiye bulaşan virüs, 900.000’e yakın insanın ölümüne sebep oldu. En çok koronavirüs vaka sayısına rastlanan ve 3 milyonun üzerinde olan ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya ve Hindistan yer alıyor.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi