Binali Yıldırım’ın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

Geçtiğimiz günlerde memleketi Erzincan’a giden ve Karasu Nehri’nde dolaşan Binali Yıldırım, bu anları kaydederek Twitter hesabında paylaşmıştı. Herkesin bu anları yaşaması gerektiğini belirten Yıldırım, bunun yanı sıra pek çok yeri de ziyaret etmişti. Binali Yıldırım ve eşinin testleri pozitif çıkan çift, halka sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Binali Yıldırım ve Eşinin Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı..

Binali Yıldırım’ın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı
Yazar : Tarih : Okunma : 291 Görüntüleme Yorum Yap

Geçtiğimiz günlerde memleketi Erzincan’a giden ve Karasu Nehri’nde dolaşan Binali Yıldırım, bu anları kaydederek Twitter hesabında paylaşmıştı. Herkesin bu anları yaşaması gerektiğini belirten Yıldırım, bunun yanı sıra pek çok yeri de ziyaret etmişti. Binali Yıldırım ve eşinin testleri pozitif çıkan çift, halka sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Binali Yıldırım ve Eşinin Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

Türkiye Cumhuriyeti’nin eski ve son başbakanı olan Binali Yıldırım’ın ve eşinin koronavirüs test sonuçları pozitif çıktı. Binali Yıldırım, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada yorgunluk sebebiyle hastaneye gittiklerini açıkladı. Ankara Şehir Hastanesi’ne başvuran ikili, yapılan test sonuçlarında koronavirüs olduklarını paylaştı. Durumunun iyi olduğunu belirten eski başbakan Yıldırım, sürecin evde geçirilebileceğini ve bundan dolayı hastaneden çıktıktan sonra hemen eve geçtiklerini belirtti. Binali Yıldırım, kendilerinin de olduğu gibi vatandaşların da kurallara uyması gerektiğini belirtiyor.

Binali Yıldırım'ın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

Binali Yıldırım’ın Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı

Bu açıklamanın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter üzerinden bir açıklama paylaştı. Yaptığı açıklamada Binali Yıldırım ve Eşi Semiha Yıldırım’ın Ankara Şehir Hastanesi’nde yapılan test sonuçlarında koronavirüs olduğu, şu an durumlarının iyi olduklarını belirtti. Binali Yıldırım ve eşini hastanede ziyarete giden Fahrettin Koca, ikiliyi evlerine uğurladıklarını belirtti. İkilinin koronavirüs olmasının ardından birçok noktadan geçmiş olsun dilekleri yükseldi. Twitter’da gündem olan Binali Yıldırım insanların duasını ve geçmiş olsun dileklerini aldı.

Koronavirüs Riski Gün Geçtikçe Artıyor

Ülkemizde dün açıklanan rapor ile 1.596’ya ulaşan günlük vaka sayısı 16 Mayıs 2020 tarihinden sonraki en yüksek noktasına ulaştı. Vefat sayısı 45 olurken iyileşen hasta sayısı da 947 ile günü düşüşle kapattı. Dün yapılan toplam test sayısı ise 107.927 oldu. Şu ana kadar test yapan hasta sayısı 7.35 milyon, toplam hasta sayısı 273.301, toplam iyileşen hasta sayısı 246.876, toplam vefat sayısı 6.462, zatürre oranı ise %7,6 oldu. Ağır hastaların sayısı ise 1.000’i geçerek 1.017’ye ulaştı.

Dünya genelinde şu ana kadar 26.000.000’un üzerinde vakaya rastlanırken bu vakaların 863.577’si ölümle sonuçlandı. Amerika Birleşik Devletleri’nde toplam vaka sayısı 6.1 milyon, Brezilya 4 milyon, Hindistan 3.8 milyon ve Rusya 1 milyon olarak açıklanmış durumda.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi