Bitcoin İçin Yeni Koruma Ekibi Kuruldu!

Kripto dünyası tüm dünyada çok hızlı yükselen bir sanal al – sat yapılan durumdur. Başlıca olarak Bitcoin, Ethereum gibi coinlerin hızlıca artması ABD adalet bakanlığını harekete geçirdi. ABD kripto paraların suç amaçlı kullanabileceğini düşündüğü için onun önüne geçmek istedi ve bunun için Ulusal Kripto para Uygulama Timi’ni kurdu. Bu Tim sanal ortamdaki para borsalarını inceleyecek..

Bitcoin İçin Yeni Koruma Ekibi Kuruldu!
Yazar : Tarih : Okunma : 310 Görüntüleme Yorum Yap

Kripto dünyası tüm dünyada çok hızlı yükselen bir sanal al – sat yapılan durumdur. Başlıca olarak Bitcoin, Ethereum gibi coinlerin hızlıca artması ABD adalet bakanlığını harekete geçirdi. ABD kripto paraların suç amaçlı kullanabileceğini düşündüğü için onun önüne geçmek istedi ve bunun için Ulusal Kripto para Uygulama Timi’ni kurdu. Bu Tim sanal ortamdaki para borsalarını inceleyecek ve kara para aklayanları soruşturmayı amaçlıyor. Tim sayesinde bilgisayar korsanlarının kendi aralarında kripto para ile yaptıkları fidye ödemelerini de engellemeye çalıştıkları hedeflendi.

Genel olarak yükseliş yapan kripto paralar kara para aklamak veya dolandırıcılık yapmak isteyenler için uygun bir alan haline geldi. Bitcoin’in 55 bin dolara yükselmesi, diğer yönden Ethereum’un 3500 doların üzerine çıkması borsayla ilgilenenleri korkutmuyor değil.

Bu durumlardan dolayı açıklama yapan ABD Adalet Bakanı Yardımcısı Lisa Monaco, dijital para platformlarını kötüye kullanan ya da suiistimal edenleri bulacaklarını ve borsa, dijital para platformlarını daha güvenli hale getireceklerini açıkladı ve bu yüzden dolayı Ulusal Kripto Para Uygulama Tim’i kurduklarını söyledi.

 

 

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi