Çavuşoğlu’ndan sert açıklama..

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile yaptığı ortak basın toplantısında Doğu Akdeniz’de Yunanistan ile yaşanan gerginlikle ilgili açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Yunanistan’ın samimi olmadığını Mısır ile yaptığı anlaşmada gördük. Bu şımarıklıktan vazgeçin. Bazı ülkelerin dolduruşuna gelerek kendinizi riske atmayın” dedi. Çavuşoğu, Doğu Akdeniz için de “Biz bu konuları konuşmaya,..

Çavuşoğlu’ndan sert açıklama..
Yazar : Tarih : Okunma : 236 Görüntüleme Yorum Yap

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile yaptığı ortak basın toplantısında Doğu Akdeniz’de Yunanistan ile yaşanan gerginlikle ilgili açıklamalarda bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Yunanistan’ın samimi olmadığını Mısır ile yaptığı anlaşmada gördük. Bu şımarıklıktan vazgeçin. Bazı ülkelerin dolduruşuna gelerek kendinizi riske atmayın” dedi. Çavuşoğu, Doğu Akdeniz için de “Biz bu konuları konuşmaya, müzakere etmeye hazırız” ifadelerini kullandı. Almanya Dışişleri Bakanı Maas da Doğu Akdeniz ile ilgili “Tehlikeli durumu ele aldık. Sadece AB’yi değil NATO’yu da ilgilendiriyor. Durum son derece riskli” dedi.

Sait Elmas (info@siradakihaber.com)