Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın teslim oldu..

Kurmuş olduğu Çiftlik Bank’tan neredeyse binlerce kişiyi dolandırdıktan, sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bülten kapsamında aranan ‘Tosuncuk’ Mehmet Aydın, teslim oldu. Mehmet Aydın’ın avukatı Şehmus Uluç, Sözcü gazetesinde yapmış olduğu açıklamada, konsolosluk ile bağlantı kurduklarını ve Türkiye’ye iade edilmesi için resmi işlemlerin başlatıldığını söyledi. Çiftlik Bank kurucusu olan Mehmet Aydın, dün avukatları aracılığı ile..

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın teslim oldu..
Yazar : Tarih : Okunma : 143 Görüntüleme Yorum Yap

Kurmuş olduğu Çiftlik Bank’tan neredeyse binlerce kişiyi dolandırdıktan, sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bülten kapsamında aranan ‘Tosuncuk’ Mehmet Aydın, teslim oldu. Mehmet Aydın’ın avukatı Şehmus Uluç, Sözcü gazetesinde yapmış olduğu açıklamada, konsolosluk ile bağlantı kurduklarını ve Türkiye’ye iade edilmesi için resmi işlemlerin başlatıldığını söyledi.

Çiftlik Bank kurucusu olan Mehmet Aydın, dün avukatları aracılığı ile Sözcü gazetesine ulaştı. Bir video paylaşımı yapan Aydın, “Kendi hür iradem ile en kısa süre içerisinde Türk yargısına teslim olacağım” açıklamasında bulundu.

AVUKATINDAN GELEN ‘İADE’ AÇIKLAMASI

Aydın’ın avukatı olan Şehmus Uluç, Sözcü gazetesine yapmış olduğu açıklamada, konsolosluk ile bağlantı kurmuş olduklarını ve Mehmet Aydın’ın Türkiye’ye iade edilmesi için resmi işlemlerin başlatıldığını söyledi.

Mehmet Aydın dün akşam saatlerinde Sözcü gazetesine avukatları aracılığı ile göndermiş olduğu açıklamada şunları dile getirmişti:

– Ben Mehmet Aydın. Bilindiği üzere Çiftlik Bank’ın kurucusu ve aynı zamanda mucidiyim. Bu projeye ilk adımı atarken hedefim oyun platformumuzu kullanan ve kullanacak olan kişilerin hem vakit geçirecek şekilde oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi doğrultusunda ayırdığı paradan belirli noktada faydalanmaları, kendilerine bir ek gelir elde etmelerini sağlamaktı.

– Gerçekten hiçbir zaman hiçbir vatandaşı zarara uğratmak ya da dolandırmak amaçlı bir düşüncem ve girişimim olmadı. Kurduğumuz oyun platformu sizler tarafından oldukça sevildi ve dört kolla benimsendi. Biz de sizden almış olduğumuz güçle Türkiye’nin tüm illerinde bayilikler, et, bal, yumurta ve süt tesisleri yatırımları yaptık.

– Lakin gelinen son süreç doğrultusunda şirketin bir anda çok fazla büyümesi, şirketin etrafındaki kötü niyetli kişilerin haksız kazançlar elde etmeye başlaması ve elde etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü sebebiyle geç fark ettiğimden dolayı sizler gibi ben de mağduriyet yaşadım.

 

Çiftlik Bank kurucusu ‘Tosuncuk’ teslim oldu

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi