FIFA Online 4 [CPP] TR

Çin, Covid-19 İle İlgili ABD’den Kanıt İstedi

ABD Başkanı Donald Trump ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, koronavirüsün (Covid-19) Wuhan şehrindeki bir laboratuvardan…

Çin, Covid-19 İle İlgili ABD’den Kanıt İstedi
Yazar : Tarih : Okunma : 195 Görüntüleme Yorum Yap

ABD Başkanı Donald Trump ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, koronavirüsün (Covid-19) Wuhan şehrindeki bir laboratuvardan çıktığı konusundaki iddiaları üzerine Çin, atılan iddialarla ilgili kanıt belgelemelerini istedi.

“Eşi Görülmemiş Bir Propaganda Savaşı” Suçlaması

Çin Komünist Partisi (ÇKP), Global Times’ta yayınladığı “temelsiz suçlamalar” olarak nitelendirdikleri yazı ile ABD Dışişleri Bakanı Pompeo tarafından yapılan suçlamalara karşılık verdi. ABD Dışişleri Bakanın yapığı açıklamada korono virüsün Çin laboratuvarından çıktığı iddialarında bulunmuştu. ÇKP, ülkenin resmi gazetesinde yayınladığı haberde,”ABD tarafından korovirüs ile ilgili tazminat isteminde bulunması insanlık adına utanç verici bir durumdur.” diyerek Beyaz Saray’a tepkide bulundu. ABD yaptığı suçlamalarda Çin hakkında “Eşi daha önce görülmemiş bir propaganda savaşı” başlatmakla ilgili suçlamalarda bulunmuştu.

Washington U Dönüşü Yaptı

Çin tarafından yayınlanan başyazıda “ABD yönetimindeki kişilerin, bu salgını siyasete karıştırarak üzerinden prim yapmak, şov yapmak gibi niyetleri var. Bu kaba komedi tüm dünyayı şaşırtıyor.” cümlelerini yazıldı. Birkaç hafta önce ABD’nin Çin için yaptığı, ” Salgına karşı mücadelelerini ve şeffaflıklarını takdir ediyoruz.” açıklamasını hatırlatırken, kendi sorumluluklarından kaçmak için bu yolu seçtiklerini de eklediler. Pompeo ise son olarak yapmış olduğu açıklamada “Çin laboratuvarları hijyen standartlarının altında. Elimizde pek çok delil var.” sözlerini kullandı.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi