New York Hapishanesi Dikkatleri Üzerine Çekti.!!

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NE YAPACAĞI HAKKINDA FİKİR YÜRÜTMEYE BAŞLADI!   Kötü şöhretli New York hapishanesinde işler kontrolden çıktı. Geçen yıl bir düzineden fazla tutuklunun öldürüldüğü cezaevi 50 yılın en tehlikeli dönemlerinden birini yaşamaya devam ediyor. Hapishane cinayet ve intihar olaylarının ardından adeta cehenneme döndü. İddiaya göre, çoğu akıl hastalığından muzdarip 4 bin 800 mahkumun bulunduğu..

New York Hapishanesi Dikkatleri Üzerine Çekti.!!
Yazar : Tarih : Okunma : 104 Görüntüleme Yorum Yap

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NE YAPACAĞI HAKKINDA FİKİR YÜRÜTMEYE BAŞLADI!

 

Kötü şöhretli New York hapishanesinde işler kontrolden çıktı. Geçen yıl bir düzineden fazla tutuklunun öldürüldüğü cezaevi 50 yılın en tehlikeli dönemlerinden birini yaşamaya devam ediyor. Hapishane cinayet ve intihar olaylarının ardından adeta cehenneme döndü. İddiaya göre, çoğu akıl hastalığından muzdarip 4 bin 800 mahkumun bulunduğu hapishanede mahkumlar hapishane yönetimini ele geçirerek kimin girip çıkacağına bile karar veriyor.

 

Corona virüs salgını, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en kötü hapishanelerden biri olarak bilinen hapishane kompleksinde devam eden kargaşayı daha da kötüleştirdi. Salgın nedeniyle mahkeme süreçleri yavaşlayınca durum hapishane içerisindeki durum giderek kötüleşti ve yapılan operasyonlar durdurulmak zorunda kaldı.

 

MİLLETVEKİLLERİ HAPİSHANENİN TAMAMEN KAPATILMASI İÇİN ÇAĞRI YAPIYOR

Geride bıraktığımız sene içerisinde cezaevlerinde yaklaşık bir düzine mahkumun ölüm haberlerinin ortaya çıkmasının ardından, milletvekilleri sık sık hapishanenin kalıcı olacak şekilde kapatılması hakkında kamuoyuna çağrılarda bulunuyor.

 

4800 MAHKUMUN ÇOĞU AKIL HASTASI OLARAK BİLİNİYOR

Hapishane Queens ve Bronx ilçeleri arasında yer alan bir adada konumlanmış bir vaziyettedir. New York hapishanesinde yatan 4800 mahkumun bir çoğu akıl hastalığından muzdarip suçlular.

 

 

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi