FIFA Online 4 [CPP] TR

Çıntar Mantarını Duyan Herkes Ormanlara Akın Ediyor.!

DENİZLİ HALKININ YENİ FAVORİSİ ÇINTAR MANTARI Denizli Yaylası’nda yağışlı havanın ardından ortaya çıkan çıntar mantarı pazarda kilosu 110 liradan satılıyor. Halk tarafından yoğun talep gören ve kilosu hemen hemen 160 liraya kadar alıcı bulan çıntar mantarını toplamak isteyen vatandaşlar ormana akın etti. Denizli’de geçen hafta yağan yağmurdan sonra insanlar, özellikle çam ağaçlarının yanında oluşan çıntar..

Çıntar Mantarını Duyan Herkes Ormanlara Akın Ediyor.!
Yazar : Tarih : Okunma : 41 Görüntüleme Yorum Yap

DENİZLİ HALKININ YENİ FAVORİSİ ÇINTAR MANTARI

Denizli Yaylası’nda yağışlı havanın ardından ortaya çıkan çıntar mantarı pazarda kilosu 110 liradan satılıyor. Halk tarafından yoğun talep gören ve kilosu hemen hemen 160 liraya kadar alıcı bulan çıntar mantarını toplamak isteyen vatandaşlar ormana akın etti.

Denizli’de geçen hafta yağan yağmurdan sonra insanlar, özellikle çam ağaçlarının yanında oluşan çıntar mantarını toplamak için orman bölgelerine doğru yol aldı.

 

ÇINTAR MANTARININ FİYATINI DUYAN HERKES ORMANLARA KOŞUYOR

Sabah saatlerinde vatandaşlar tarafından ormanlık alanda toplanan çıntar mantarı 110 TL fiyatla pazarda yerini aldı.Yoğun bir talebin sonrasında 1 kilosunun 160 liraya çıktığını duyan vatandaşlar, çıntar mantarı toplamak için ormanlık bölgelerde mantar aramaya çıktı.

 

DENİZLİ HALKI BU DURUMU FIRSATI ÇEVİRMEYE ÇALIŞIYOR

Genç yaşlı fark etmeksizin ormanda çıntar mantarı toplayan Denizli halkı, çantalarında birkaç kilo mantarla evlerinin yolunu tuttu. Çıntar mantarı toplayanların bir kısmı ismi mantarları satarak bu durumu fırsata çevirdi. Köylüler bu yıl yağışların artmasıyla birlikte çıntar mantarının güzel bir verim ve ekonomik bir fayda vereceğini düşünüyor. Bunlara ek olarak çıntar mantarı besin değerinin yüksek olması sebebi ile pazar yerlerinde çok fazla rağbet görüyor.

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi