Cumhurbaşkanı Erdoğan: 163 milyar liralık mevduat kur korumalı sisteme geçmiştir - Sıradaki Haber - Haberler, Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 163 milyar liralık mevduat kur korumalı sisteme geçmiştir

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başları şöyle: “Mesleki Eğitim Sistemi’ni ayağa kaldırma çabamızla ülkemizin en önemli bir …

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 163 milyar liralık mevduat kur korumalı sisteme geçmiştir
Yazar : Tarih : Okunma : 148 Görüntüleme Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından önemli satır başları şöyle:

“Mesleki Eğitim Sistemi’ni ayağa kaldırma çabamızla ülkemizin en önemli bir sorunun daha giderildiğini düşünüyorum.

Önümüzdeki sene bu zamanlarda bambaşka bir Türkiye fotoğrafıyla karşılarına çıkacağız. Türkiye’nin büyüyerek dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmeyi hedeflediği bir dönemde mesleki eğitim konusunda atılan adım çok önemlidir.

Türkiye BM’ye bağlı UNESCO tarafından hazırlanan Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne en çok eser kaydettiren ülkedir.

Arnavutluk Meclisi’nde milletvekillerine hitap etme fırsatı bulduk. Daha sonra en önemli eserlerden biri Ethem Bey Camii’nin açılışına katıldık.

Kendi hedeflerimizden kopmadan yolumuza devam edebiliyoruz. Bunun son örneğini son dönemde suni bir panik haliyle ortaya çıkan döviz dalgalanması hepimizin şahit olduğu bir olaydır.

Açıkladığımız tedbir paketiyle panik havasını dağıttık. Ekonomimizdeki hedefleri engellemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Şu ana kadar 163 milyar liralık mevduat kur korumalı sisteme geçmiştir.

Bankaların, darphanenin ve altın rafinerilerinin içinde yer aldığı mekanizmayla vatandaşlarımızın altınlarını sisteme sokmalarını temin edeceğiz.

Kredi Garanti Fonu desteğiyle, istihdamı koruma ve geliştirme öncelikli işletme ve yatırım kredileri vermeye yönelik paketin hazırlığı bitmek üzere.

KDV’de etkinliği, adaleti sağlayacak çalışma tüm taraflarla görüşülerek ele alınıyor.

Ülkemizin bir daha geçtiğimiz aylardaki dalgalanmaları yaşamamak için tedbirler alıyoruz. Açgözlülük yapanlara hareket alanı bırakmamakta kararlıyız.

Türkiye’yi, herkesin işini de tasarrufunu da Türk lirasıyla yaptığı bir yer haline getirmek için destek istiyoruz.

Kısır hesaplarla hareket ederek, içinden geçtiği kritik süreçte ülkemize zarar verenleri affetmeyeceğiz.”

Ayrıntılar geliyor…

Sait Elmas (info@siradakihaber.com)