Altın Fiyatlarında Son Durum..

Gram altının fiyatı, güne düşüş ile başlamasından sonra 491 Türk lirası seviyesinde işlem görüyor. Gram altının yanı sıra çeyrek altın 804 liradan, cumhuriyet altını ise 3.276 liradan satılıyor. Dün dolar kurundaki ani yükselişe karşın altının alış ve satış fiyatındaki düşüşün etkisi ile 12 Mayıs tarihinden bu yana ilk defa 491 Türk lirasını gören gram altının..

Altın Fiyatlarında Son Durum..
Yazar : Tarih : Okunma : 147 Görüntüleme Yorum Yap

Gram altının fiyatı, güne düşüş ile başlamasından sonra 491 Türk lirası seviyesinde işlem görüyor. Gram altının yanı sıra çeyrek altın 804 liradan, cumhuriyet altını ise 3.276 liradan satılıyor.

Dün dolar kurundaki ani yükselişe karşın altının alış ve satış fiyatındaki düşüşün etkisi ile 12 Mayıs tarihinden bu yana ilk defa 491 Türk lirasını gören gram altının fiyatı, bir gün önceki kapanışın yüzdesi 0,5 altında iken 494,7 Türk lirasından tamamladı. Gram altının fiyatı, gün içerisinde de düşüşünü sürdürürken, saat 12.45 itibarı ile 490 liradan işlem görüyor.

CUMHURİYET VE ÇEYREK ALTIN NE KADAR?
Aynı dakikalar içerisinde çeyrek altın fiyatı 804 lira, cumhuriyet altın fiyatı ise 3.276 Türk lirasından satılıyor. Altının alış ve satış fiyatı ise dün 1.750,9 dolarla 2,5 ay içerisindeki en düşük oranı görmesinin ardından gün sonunu 1.762 dolardan tamamlarken, bugün yüzde 0,3’lük bir değer kaybı ile 1.757 dolardan alıcı buluyor. Analistler, yeni tip covid 19 (koronavirüs) salgınında görülmüş olan delta varyantının yayılımına ilişkin belirli endişelerin, bazı aşıların yeni varyantlara yönelik etkili olduğuna dair haberler ile dengelendiğini belirterek, dolara gösterilen talebin belirli oranda artmasının ise altının alış ve satış fiyatlarında sert düşüş yaşanmasını beraberinde getirdiğini açıkladı.

ONS ALTINDA KRİTİK SEVİYEYE DİKKAT ÇEKİLDİ
Altının ons fiyatları doğrultusunda uzun süredir devam eden sıkışmanın kırılması ile 1.745 doların kritik seviye olarak gözlemleneceğini ifade eden analistler, bu oranın altına inilmesi durumunda 1.720 doların destek, üzerine çıkılması halinde ise 1.760 doların belirli bir direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi