EA Play Ücretleri 3 Kat Zamlandı

Oyuncuların oyun oynamasını sağlayan Steam platformu, geçtiğimiz haftalarda Electronic Arts’ın EA Play abonelik hizmetini kendi sitesinde duyurmuştu. Origin Access ile EA Access’in birleşiminden meydana gelen EA Play ile birlikte oyuncuları pek çok fırsat bekliyor olacaktı. Bununla birlikte Steam’de fiyatları açıklanan EA Play, yayınlandıktan sonra 3 kat zamlanarak birçok Türk oyuncuyu şaşırttı. EA Play Ücretlerinde Fiyat..

EA Play Ücretleri 3 Kat Zamlandı
Yazar : Tarih : Okunma : 256 Görüntüleme Yorum Yap

Oyuncuların oyun oynamasını sağlayan Steam platformu, geçtiğimiz haftalarda Electronic Arts’ın EA Play abonelik hizmetini kendi sitesinde duyurmuştu. Origin Access ile EA Access’in birleşiminden meydana gelen EA Play ile birlikte oyuncuları pek çok fırsat bekliyor olacaktı. Bununla birlikte Steam’de fiyatları açıklanan EA Play, yayınlandıktan sonra 3 kat zamlanarak birçok Türk oyuncuyu şaşırttı.

EA Play Ücretlerinde Fiyat Güncellemesi

Steam üzerinden satışlarına başlanan EA Play, yaklaşık 1 aydır aylık 12 TL, yıllık 65 TL olarak biliniyordu. Çıktığı günden bu yana Türkiye’de bu fiyat ile reklamı yapılan abonelik hizmetinin resmî olarak satın alma işlemleri aktif edildikten kısa bir süre sonra askıya alındı. Bir süre geçici olarak durdurulan abonelik hizmeti yeni fiyatlandırma ile tekrar aktif oldu.

Yeni fiyat güncellemesi ile birlikte Türkiye fiyatı 2.5 katın üzerinde artış gösteren EA Play, aylık 29 TL iken yıllık 169 TL olarak güncellendi. Oyuncular bu duruma tepki çekerken bazıları firmanın haklı olduğunu savunuyor. Fiyatlar güncellenmeden önce oyunu alan büyük bir kitle de bulunuyor.

EA Play Ücretleri 3 Kat Zamlandı

EA Play Ücretleri 3 Kat Zamlandı

Bazı kullanıcılar uygun fiyattan dolayı yoğun bir satın alım gerçekleştiği için EA’nın fiyatları yükseltme kararı aldığını düşünürken bazıları döviz kurlarından dolayı fiyatların biraz daha yükseltildiğini düşünüyor. Eski fiyata göre dolar kuru 2,24 TL olarak hesaplanan Steam aboneliği, yeni güncelleme ile 5,82 TL olarak hesaplanmaya başladı.

EA Play Nedir?

Pek çok oyuncunun uygun fiyata oyun oynayabilmesini sağlayan EA Play, Origin Access ve EA Access’in birleşiminden gelen yeni bir Steam abonelik hizmeti olarak karşımıza çıkıyor. Önceleri abonelik hizmetleri EA’nın kendi sitesi üzerinden alınıyordu. Steam ile anlaşan firma, artık Steam üzerinden daha uygun fiyatlar ile abonelik hizmeti verecek.

EA Play aboneliği ile birlikte oyuncular Battlefield V, Titanfall 2, The Sims 4, FIFA 21, Need For Speed gibi binlerce lira değerindeki birçok oyuna erişebilecek. Ücretsiz erişilebilen oyunların yanı sıra indirimli ve kampanyalı oyun fırsatları, ücretsiz oyun denemesi ve oyun içi fırsatlar da abonelik içerisinde yer alıyor.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi