Ekonomi ve siyaset gündemi-7 Ocak 2022 - Sıradaki Haber - Haberler, Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler

Ekonomi ve siyaset gündemi-7 Ocak 2022

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleymaniye Darüzziyafe’de 2. Yeditepe Bienali’ne katılacak. (İstanbul/14.00) 1- CHP Genel Lideri Kemal …

Ekonomi ve siyaset gündemi-7 Ocak 2022
Yazar : Tarih : Okunma : 60 Görüntüleme Yorum Yap

– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Süleymaniye Darüzziyafe’de 2. Yeditepe Bienali’ne katılacak.

(İstanbul/14.00)

1- CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü Belediyesi ağaç fosilini ziyaret edecek, Dereağzı ile Adnan Kahveci mahallelerinde toplu açılış, Bağcılar’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi 30 kreşin toplu temel atma ile “Beylikdüzü İlçe Örgütü Vefa Ödülleri” merasimlerine katılacak.

(İstanbul/09.30-19.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Demirciler Mahallesi’nde şantiye ziyaretinde bulunacak, AK Parti Ankara Vilayet Başkanlığı Kampı Uyum Toplantısı’na katılacak.

(Antalya/16.00/18.00)

2- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Fethiye Mescidi ve 2. Yeditepe Bienali’nin açılışına iştirak edecek.

(İstanbul/13.00/14.00)

3- GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, Beylikdüzü’nde Adnan Kahveci Mahallesi’nde toplu açılış ile Bağcılar’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi 30 kreşin toplu temel atma merasimlerine katılacak.

(İstanbul/12.00/14.00)

4- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir ortaya gelecek, AK Parti Genişletilmiş Vilayet Müşavere Meclisi Toplantısı’na katılacak, Valiliği, Büyükşehir Belediyesini ve AK Parti Vilayet Başkanlığını ziyaret edecek.

(Şanlıurfa/10.00-16.30)

5- TBMM Plan ve Bütçe Komitesinde, Ferdî Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek.

(TBMM/10.00)

İKTİSAT FİNANS

1- Güç ve Doğal Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Biyoekonomi Odaklı Kalkınma İçin Entegre Biyorafineri Konsepti Projesi kapsamında hayata geçirilen, Avrupa’nın birinci ve tek karbon negatif biyorafineri tesisinin açılış merasimine katılacak.

(İstanbul/10.30)

2- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti teşkilatıyla kahvaltıda bir ortaya gelecek, Simav Seracılık OSB alanı ve su kuyularında incelemede bulunacak, kesim toplantısına iştirak edecek.

(Kütahya/08.30-17.00)

3- Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneğinin “Yıllık Kıymetlendirme Toplantısı’na katılacak.

(İstanbul/14.00)

4- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Vilayet Başkanlığını ziyaret edecek,
AK Parti İlçe liderleriyle toplantı yapacak. Karaismailoğlu, Demirkapı Tüneli Işık Görme Merasimi’ne katılacak, kimi ziyaretlerde bulunacak.

(Antalya/10.30-21.00)

5- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Banka Kredileri Eğilim Anketi’ni açıklayacak.

(Ankara/14.30)

6- TÜİK, finansal yatırım araçlarının Aralık 2021 devri gerçek getiri oranlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

7- Ticaret Bakanlığı bu yılın birinci çeyreğine ait Dış Ticaret Beklenti Anketi’ni yayımlayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı görüntü konferans prosedürüyle yapılacak. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, toplantı bitiminde basın toplantısı düzenleyecek.

(Brüksel)

2- Kazakistan’da idare tersi protestolara ait gelişmeler izleniyor.

(Nur Sultan)

YENİ

1- Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, Valiliği ziyaret edecek, Fethiye Mescidi’nde cuma namazı kıldıracak, Fethiye Mescidi Gençlik Merkezi açılışı, Gençlik Buluşması ve Sarıkamış Kazım Karabekir Paşa Mescidi’nde mevlit programına katılacak, yatsı namazı kıldıracak.

(Kars/11.45-18.00)

2- Dünya genelinde Kovid-19’a ait gelişmeler takip ediliyor.

Sait Elmas (info@siradakihaber.com)