Erdoğan’dan MÜSİAD üyelerine yatırım çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Lideri Mahmut Asmalı ve İdare Şurası üyelerini Vahdettin Köşkü’nde kabulünde yaptığı konuşmada …

Erdoğan’dan MÜSİAD üyelerine yatırım çağrısı
Yazar : Tarih : Okunma : 163 Görüntüleme Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Lideri Mahmut Asmalı ve İdare Şurası üyelerini Vahdettin Köşkü’nde kabulünde yaptığı konuşmada, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

1990’dan beri MÜSİAD bünyesinde, ülkesinde kalkınma hareketine takviye veren, bu mevzuda uğraş gösteren, demokrasinin güçlenmesine katkı verenlere teşekkür eden Erdoğan, MÜSİAD üyelerinden ebediyete irtihal edenlere Allah’tan rahmet ve mağfiret diledi.

MÜSİAD’ın, kuruluşundan itibaren ülkesi ve milleti için hayal kuran, “Büyük ve güçlü Türkiye” mefkuresine inanan iş adamlarının bir ortaya geldiği değerli bir çatı olduğunu lisana getiren Erdoğan, şöyle konuştu:

“İstihdamımız salgın öncesine nazaran 2,7 milyon artmıştır”

Koronavirüs salgınının zorluklarının yanı sıra ülkenin önünde yeni fırsat pencerelerinin de açılmasına vesile olduğunu gördüklerini söz eden Erdoğan, gerek geçen seneye ilişkin büyüme sayıları gerek 2021 yılına ilişkin rekor ihracat sayılarının bu gerçeği açıkça ortaya koyduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Büyüme ve ihracat üzere alanlardaki rekorlara ilave olarak istihdamımız salgın öncesine nazaran 2,7 milyon artmıştır ve bu çok büyük bir muvaffakiyettir. Tüm dünyanın ekonomik hareketlerini istihdam krizinin önüne geçmek için yaptıkları bir devirde biz daha büyük amaçların peşinde koşuyoruz. Onun için bu 4 kıymetli başlık daima olarak bizim gündemimizde. O da nedir? Yatırım, istihdam, ihracat, üretim. Doğal bütün bunları getirip dayadığımız yer, tekrar iki kıymetli altyapıdır. Bu da istikrardır, inançtır. Yani bunları hiçbir vakit kaybetmeden yolumuza devam etmemiz lazım. Türkiye iktisat modeliyle önceliğimiz bu söylediğim 4 başlığı, cari fazla yoluyla ülkemizi büyütmek, böylelikle ülkemizi dünyanın ana üretim merkezlerinden biri haline getirmektir. Bu maksatla başta iş dünyamız olmak üzere toplumumuzun tüm kesitlerine gereken her türlü dayanağı sunuyoruz, sunacağız.”

“Türkiye’nin yükselişini kimse engelleyemeyecek”

20 Aralık’ta açıkladıkları önlem paketiyle “döviz kuru üzerindeki köpüğü aldıklarını” anımsatan Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Ardından taban fiyattan memur ve emekli maaşlarına kadar her alanda insanımızın hayat standardını koruyacak adımlar attık. Kurun istikrar kazanmasıyla birlikte piyasalarda bir daha istikrarsız Döviz talebinden kaynaklı çok dalgalanmaların yaşanmayacağını da düşünüyoruz. Tıpkı döviz kuru üzere enflasyonun üzerindeki köpüğü de kısa bir müddette alarak bu konuda da ülkemizi sahil-i selamete ulaştırmayı istek ediyoruz. Bu süreçte sizlerden beklentimiz, siyasetteki tek sermayesi millete ümitsizlik aşılamak olan felaket tellallarına prim vermeden çalışmanız, üretmeniz, ihraç etmeniz ve yatırımlarınızı artırmanızdır. Bunu başardığınızda Allah’ın müsaadesiyle Türkiye’nin yükselişini kimse engelleyemeyecek. Amaçlarımıza ulaşmamıza kimse mani olamayacaktır.”

Sait Elmas (info@siradakihaber.com)