Erken Seçim Yapılacak mı? İşte Çarpıcı Açıklamalar!

ORC Araştırma Genel Müdürü olan Mehmet Posteki, Haberler.com’un YouTube kanalına konu olarak davet edildi. Siyasi gündeme yönelik değerlendirmelerde bulunan Mehmet Pösteki, yöneltilen erken seçim sorusuna ise “Ben kesinlikle olacağını düşünüyorum. Önümüzdeki yılı içerisinde haziran ayından önce yapılacağını öngörüyorum.” yanıtını verdi. Haberler.com stüdyolarında Cuma Obuz’un bu haftaki konuğu ORC Araştırma Genel Müdürü olan Mehmet Pösteki oldu…

Erken Seçim Yapılacak mı? İşte Çarpıcı Açıklamalar!
Yazar : Tarih : Okunma : 268 Görüntüleme Yorum Yap

ORC Araştırma Genel Müdürü olan Mehmet Posteki, Haberler.com’un YouTube kanalına konu olarak davet edildi. Siyasi gündeme yönelik değerlendirmelerde bulunan Mehmet Pösteki, yöneltilen erken seçim sorusuna ise “Ben kesinlikle olacağını düşünüyorum. Önümüzdeki yılı içerisinde haziran ayından önce yapılacağını öngörüyorum.” yanıtını verdi.

Haberler.com stüdyolarında Cuma Obuz’un bu haftaki konuğu ORC Araştırma Genel Müdürü olan Mehmet Pösteki oldu. Pösteki, son anketlerde gözler önüne çıkan siyasi partilerin oy durumundan kaynaklı erken seçim ihtimaline; Z kuşağının tercihlerinden yeni kurulmuş olan partilere kadar birçok konuda görüşlerini dile getirdi.

 

“BEN KESİNLİKLE ERKEN SEÇİM OLACAĞINI ÖNGÖRÜYORUM”

Pösteki, “Erken seçimi ihtimalini seçenek dahilinde görüyor musunuz?” sorusuna “Erken seçimin kesinlikle olacağını düşünüyorum.” Sözleri ile yanıt verdi. Vatandaşların da bu süreçte erken seçim fikrine oldukça sıcak bakmaya başladığını dile getiren Pösteki, şu şekilde devam etti: “Son yapmış olduğumuz çalışmaya göre vatandaşların neredeyse %50’si erken seçime ihtiyaç olduğunu dile getiriyor. Muhalefet bloğunun seçmeni de açık bir şekilde bunu istediğini dile zaten. İkinci olarak da ben Erdoğan’ın 2023 yılı seçimlerine adaylığı anayasaya aykırıydı, aday olacak mı olmayacak mı söylemleri ile girmek isteyeceğini düşünmüyorum. Bunun yanı sıra 2023 tarihinde daha güçlü bir adayın da karşısına çıkması büyük ihtimal. Şu anda şunu söyleyebiliriz, en azından karşısına çıkabilecek olan mevcut aktörler belli.”

Vatandaşlar tarafından da oldukça konuşulan erken seçim muhabbeti; henüz net bir karara olarak değerlendirilmiyor.

 

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi