Fenarbahçe’nin Yeni Teknik Direktörü Belli Oldu!

Son dakika haberi Fenerbahçe’den geldi! Fenerbahçe 2015-2016 sezonu kapsamında takımın başında yer alan eski Teknik Portekizli Direktör Vitor Pereira ile yeniden anlaşma sağladıklarını açıkladı. Fenerbahçe takımında uzun süredir devam eden teknik direktör arayışı nihayet sonunda sona erdi. Fenerbahçeliler, Emre Belözoğlu ile sezonun sona ermesinin hemen ardından Vitor Pereira ile anlaşmaya sağladı. Portekizli olan teknik adam 2015-2016..

Fenarbahçe’nin Yeni Teknik Direktörü Belli Oldu!
Yazar : Tarih : Okunma : 266 Görüntüleme Yorum Yap

Son dakika haberi Fenerbahçe’den geldi! Fenerbahçe 2015-2016 sezonu kapsamında takımın başında yer alan eski Teknik Portekizli Direktör Vitor Pereira ile yeniden anlaşma sağladıklarını açıkladı.

Fenerbahçe takımında uzun süredir devam eden teknik direktör arayışı nihayet sonunda sona erdi. Fenerbahçeliler, Emre Belözoğlu ile sezonun sona ermesinin hemen ardından Vitor Pereira ile anlaşmaya sağladı. Portekizli olan teknik adam 2015-2016 sezonu doğrultusunda Süper Lig’i 79 puanlı şampiyon; Beşiktaş takımının ardından ikinci sırada 74 puan ile bitirmiş ve ardından yollar ayrılmıştı.

2 yıllık anlaşma sağlandı

Fenerbahçe, KAP’a yapmış olduğu anlaşmada ise Portekizli olan teknik adam ile 2 yıllık anlaşma sağlandığını açıkladı.

Fenerbahçe’nin KAP açıklaması ise şu şekilde;

Futbol A Takımı’nın teknik direktörlüğü için Vitor Manuel De Oliveira Lopes Pereira ile 2 yıllık bir anlaşmaya varılmıştır.

Yatırımcımız olan kişilere saygı ile duyurulur.

Fenerbahçe’nin resmi sitesi üzerinden Vitor Pereira hakkında yapmış olduğu açıklama ise şu şöyle;

Kulübümüzde, 2015-2016 sezonu içerisinde Futbol A Takımımızı çalıştırmış olan Vitor Pereira ile yeniden bir  anlaşma sağladı.

Kariyerinde 5’i lig şampiyonluğundan olan toplamda 8 kupa olan, son olarak ise Çin’in Shanghai Port FC (eski adı ile Shanghai SIPG) takımını çalıştırmış olan Portekizli yıldız, teknik direktör Vitor Pereira; ikinci defa Fenerbahçemizin başına geçti.

2017-2020 yılları arasında görev yaptığı Çin Süper Ligi ekibine, ilk sezonda kulüp tarihinin ilk şampiyonluğunu yaşatmış olan Pereira, bu süreç doğrultusunda bir de Çin Süper Kupası kazandı.

 

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi