Halk Ak Parti’nin Başına Kimin Geçmesini İstiyor

26 ilde yapılan bir ankette halk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Ak Parti’nin başına kimin geçmesi gerektiğini belirtti. 14 Ağustos 2001 yılında kurulan Ak Parti, kurulduğundan beri kısa bir dönem hariç genellikle Recep Tayyip Erdoğan tarafından yönetilmiş bir parti olmaktadır. Şimdiden bazı kesimler Recep Tayyip Erdoğan’ın partiden ayrılmasından sonra veya başkanlığı bırakmasından sonra başına kimin..

Halk Ak Parti’nin Başına Kimin Geçmesini İstiyor
Yazar : Tarih : Okunma : 224 Görüntüleme Yorum Yap

26 ilde yapılan bir ankette halk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Ak Parti’nin başına kimin geçmesi gerektiğini belirtti.

14 Ağustos 2001 yılında kurulan Ak Parti, kurulduğundan beri kısa bir dönem hariç genellikle Recep Tayyip Erdoğan tarafından yönetilmiş bir parti olmaktadır. Şimdiden bazı kesimler Recep Tayyip Erdoğan’ın partiden ayrılmasından sonra veya başkanlığı bırakmasından sonra başına kimin geçeceğini merak ediyor. Bunun için 26 ilde telefon üzerinden anket yöntemi kullanılarak yapılan bir araştırmada halkın Adalet ve Kalkınma Partisi’nin başına şu anki başkandan sonra kimin geçmesi gerektiğini belirtti.

Büyük Çoğunluk Süleyman Soylu’yu Öneriyor

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin başına şu anki başkan olan Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Süleyman Soylu’nun geçmesi yoğun bir ilgiyle karşılanıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bilindiği üzere birçok kez yaptıkları ile gündeme gelmiş, halkın bir kesiminin güvenini kazanmış bir kişi olarak karşımıza çıkmaktaydı. Asker ziyaretleri, afet bölgesindeki son durumu inceleme, yaptığı etkileyici konuşmalar gibi çeşitli olaylar ile anılan Süleyman Soylu, yapılan anket sonucunda %38.2 oy alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra görülmek istenen başkan olarak belirtiliyor.

Halk Ak Parti'nin Başına Kim Geçecek

Halk Ak Parti’nin Başına Kim Geçecek

Anket sonuçlarında dikkat çeken bir diğer isim ise %17.8 oy alan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu. Fahrettin Koca, koronavirüs sürecini iyi bir şekilde yönetmesi ve vakaların düşük düzeyde seyretmesi için yoğun bir şekilde çalışmalar yapması ile biliniyor. Bu bağlamda çalışkan başkan olarak nitelendirilen Fahrettin Koca, birçok kesim tarafından Süleyman Soylu’dan sonra tercih edilen bir parti genel başkanı olmakta.

Kararsız Kalanların Oranı Yüksek

Ak Parti’nin parti genel başkanı olarak %38.2 oy oranı ile Süleyman Soylu ve %17.8 oranıyla Fahrettin Koca’nın tercih edilmesinin yanı sıra %29.6’lık bir kesim bu durumda bir fikrinin olmadığını belirtti. Anketin geri kalanı incelendiğinde %5.8 ile Berat Albayrak, %3.2 ile Numan Kurtulmuş, %2.9 ile Binali Yıldırım, %0.3 ile Hulusi Akar ve Mevlüt Çavuşoğlu yer alıyor. %0.5’lik kısım ise diğer seçeneğini belirtiyor. Ankette ilgi çekici bir diğer nokta ise %0.4 ile İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yer alması oldu.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi