FIFA Online 4 [CPP] TR

Hayat Eve Sığar’a Maske Talebi Özelliği

Sağlık Bakanlığı üzerinden geçtiğimiz haftalarda duyurulan ve bulunduğunuz bölgede vaka durumlarını, yaklaşmamanız gerek bölgeleri göstermek…

Hayat Eve Sığar’a Maske Talebi Özelliği
Yazar : Tarih : Okunma : 177 Görüntüleme Yorum Yap

Sağlık Bakanlığı üzerinden geçtiğimiz haftalarda duyurulan ve bulunduğunuz bölgede vaka durumlarını, yaklaşmamanız gerek bölgeleri göstermek amacı ile kurulan Hayat Eve Sığar uygulamasına bir yeni özellik daha eklendi.

Maske Kodu Geliyor

Devlet tarafından salgına alınacak önlemler amacı ile ücretsiz dağıtılması hedeflenen haftalık 5 adet maske, bir izdihama yol açmıştı. Bunun üzerine Hayat Eve Sığar uygulamasına yeni eklenen özellik olan ”Maske Kodu Alma Özelliği” başarılı bir şekilde kullanılabiliyor. Vatandaşlar uygulamaya girerek maske kodunu alabilir, ve eczaneye göstererek ücretsiz maske temini yapılabiliyor.

Ücretsiz Maske Alımı

Daha önce E-Devlet ve PTT Kargo aracılığı ile eve kadar getirilen ücretsiz maskeler, yaşanan izdiham sonrası eczaneler üzerinden de bir kod sistemi ile alınmaya başlamıştı. Ancak bilinçlenemeyen halk, eczanelerde uzun sıralar oluşturmuş ve salgın için güzel bir tablo çizmemişti. Bunun üzerine Hayat Eve Sığar uygulamasına eklenen ücretsiz maske özelliği sayesinde eczaneye gitmeden maske kodunuzu alabilir, bu sayede sıra beklemeden direkt olarak maskenizi temin edebilirsiniz.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi