Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstifa Etti.!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından istifasını duyurdu. Bakan Albayrak, Instagram hesabı üzerinden istifa ettiğine dairbir paylaşım yaptı. İstifanın Cumhurbaşkanlığı tarafından kabul edilip edilmediği hakkındahenüz bir haber yok. İstifa paylaşımı sonrası Berat Albayrak’a sosyal medya aracılığıyla destek mesajları atıldı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, akşam saatlerinde Instagram hesabından istifa ettiğine dair birduyuru..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstifa Etti.!
Yazar : Tarih : Okunma : 360 Görüntüleme Yorum Yap

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından istifasını duyurdu. Bakan Albayrak, Instagram hesabı üzerinden istifa ettiğine dairbir paylaşım yaptı. İstifanın Cumhurbaşkanlığı tarafından kabul edilip edilmediği hakkındahenüz bir haber yok. İstifa paylaşımı sonrası Berat Albayrak’a sosyal medya aracılığıyla destek mesajları atıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, akşam saatlerinde Instagram hesabından istifa ettiğine dair birduyuru yaptı. Albayrak yaptığı paylaşımda “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım” ifadesine yer verdi.

Sosyal Medya Paylaşımı Teyit Edildi

Söz konusu istifa paylaşımı Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynakları tarafından da teyit edilmiş durumda.Bakan Albayrak yaptığı paylaşımda bu kararı sağlık sebepleriyle aldığını söyledi. Albayrak bundan sonraki zamanda, zamanını annesi, babası, eşi ve çocuklarına ayıracağını belirtti.

Yapılan istifa paylaşımının ardından Berat Albayrak, Twitter hesabını dondurdu.

Destek Mesajları Yağdı

AK Parti Grup Başkanı ve Ankara Milletvekili Naci Bostancı ”Sn. Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak yanlış olur. Yıllardır bu ülkeye milletimize fedakârca yaptığı hizmetleri biliyor ve ayni şekilde devamını dilemekteyiz. Konu her bakımdan Sn. Cumhurbaşkanımızın takdirindedir.”

AK Parti Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Mehmet Muş ”Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte göreve geldi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat biz şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da takdiriyle görevine devam etmesini temenni ediyoruz.” paylaşımında bulundu.

TCMB Başkanı Görevden Alınmıştı

Döviz piyasalarındaki dalgalanma sonrasında cuma günü de Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile görevden alınmıştı. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal görevden alınarak, yerine eski maliye bakanı ve son olarak Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı yapan Naci Ağbal getirildi. Devir teslim cumartesi günü gerçekleşmişti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifa paylaşımının ardından bakanlık görevine getirileceği iddia edilen İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, bu iddiaları yalanladı.

 

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi