İlk Aşıların Onayı 2-4 Yıl İçinde Alınabilir!

Prof. Dr. Uğur Şahin’in Kanser İle İlgili Açıklamaları Umutları Yeşertti! BioNTech CEO’su, dünyaya umut getirmek için geliştirdiği coronavirus aşısı ile tanınıyordu. Doktor Uğur Şahin, kanserin de aşı ile tedavi edilebileceğine inandığını ve geliştirdikleri aşıyı test etmeye başladıklarını ifade etti. Profesör Doktor Şahin, “Bu testlerin sonuçlarını önümüzdeki yıl veya 2023’te alacağız. Bu sonuçlar pozitif çıkarsa ilk..

İlk Aşıların Onayı 2-4 Yıl İçinde Alınabilir!
Yazar : Tarih : Okunma : 87 Görüntüleme Yorum Yap

Prof. Dr. Uğur Şahin’in Kanser İle İlgili Açıklamaları Umutları Yeşertti!

BioNTech CEO’su, dünyaya umut getirmek için geliştirdiği coronavirus aşısı ile tanınıyordu. Doktor Uğur Şahin, kanserin de aşı ile tedavi edilebileceğine inandığını ve geliştirdikleri aşıyı test etmeye başladıklarını ifade etti. Profesör Doktor Şahin, “Bu testlerin sonuçlarını önümüzdeki yıl veya 2023’te alacağız. Bu sonuçlar pozitif çıkarsa ilk kanser aşısının onayı 2, 3 veya 4 yılda tamamlanabilir” dedi.

 

BioNTech, Almanya’da bir koronavirüs aşısı geliştiren bir biyoteknoloji şirketi olarak dünyaya adını duyurdu. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, Yunan Kathimerini gazetesine verdiği bir röportajı kabul ederek “Theophano’nun Kraliçesi” ödülünü kazandı. Ödül töreninin ardından bilim insanları Alexis Papachelas’ın sorularını yanıtlayarak, koronavirüs salgını ve geliştirdikleri koronavirüs ve kanser aşıları hakkında bilgi verdi.

 

3. Doz Aşı Vurgusu Yaptı

Şahin, “Üçüncü doz olmazsa hastalık yayılmaya devam edecek. İki doz aşının pek çok ciddi hastalığı azaltabileceğini biliyoruz. İkinci doz hastalıklara karşı mücadele etmeyi artırsa da üçüncü doz ile virüsü yenmek mümkün olacak. Ayrıca pandemiyi kontrol altına almanın en önemli yolunun enfeksiyonu önlemenin olacağına inanıyorum. ” sözlerine yer verdi.

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi