IMF’den Gürcistan Kararı

International Money Fund (IMF) Türkiye’nin komşularından birisi olan Gürcistan için kredi verme kararı aldı. IMF’nin bu kararı ülkenin koronavirüs sıkıntısından kurtulması amacıyla vereceği öğrenildi. Bütçe Sorunları Çözülecek Uluslar arası para fonu tarafından yapılan açıklamada Gürcistan’ın yapacağı ödemeler için 200 milyon dolar ödeyecekleri belirtildi. Ödenen bu parayla ülkenin yaşadığı bütçe sorunlarını çözeceği açıklandı. Bütçe sorunları yanı..

IMF’den Gürcistan Kararı
Yazar : Tarih : Okunma : 206 Görüntüleme Yorum Yap

International Money Fund (IMF) Türkiye’nin komşularından birisi olan Gürcistan için kredi verme kararı aldı. IMF’nin bu kararı ülkenin koronavirüs sıkıntısından kurtulması amacıyla vereceği öğrenildi.

Bütçe Sorunları Çözülecek

Uluslar arası para fonu tarafından yapılan açıklamada Gürcistan’ın yapacağı ödemeler için 200 milyon dolar ödeyecekleri belirtildi. Ödenen bu parayla ülkenin yaşadığı bütçe sorunlarını çözeceği açıklandı. Bütçe sorunları yanı sarı koronavirüs salgınıyla artan sağlık masraflarının bir kısmını karşılamaya yarar sağlayacağı belirtildi.

Başbakandan Teşekkür

Imf’nin Gürcistan’a para desteği açıklamasının ardından Gürcistan başbakanı fona teşekkür mesajını paylaştı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan ülke başbakanı Giorgi Gakharia paylaşımında şu sözlere yer verdi. Verilen 200 milyon dolarlık destekten memnun kaldıklarını belirterek Imf’ye teşekkür etti. Ayrıca para fonunun yaptığı bu hamlenin bir dayanışma örneği olduğuna dikkat çekti. Ülke olarak yaşanan sıkıntılardan ülkelerin ve kurumların birbirlerine destek vermesiyle kurtulacaklarını vurguladı. Fondan verilen kaynağın salgın sebebiyle büyük sıkıntı yaşaması beklenen Gürcistan için yararlı olup olmayacağı merak edilmeye başlandı.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi