Kadına Yönelik Şiddet İle Mücadele Planı’nında Gelişme..

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı’nı halka tanıttı. Kadına yönelik şiddetle mücadelede toplamda 5 ana stratejinin yer aldığını dile getirerek, bu stratejilerin içerikleri doğrultusunda bilgi veren Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadına yönelik şiddet ile mücadele aynı zamanda her birisi canımızdan bir parça olan eşimizin, annemizin, kızımızın hakkını, hukukunu..

Kadına Yönelik Şiddet İle Mücadele Planı’nında Gelişme..
Yazar : Tarih : Okunma : 162 Görüntüleme Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı’nı halka tanıttı. Kadına yönelik şiddetle mücadelede toplamda 5 ana stratejinin yer aldığını dile getirerek, bu stratejilerin içerikleri doğrultusunda bilgi veren Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadına yönelik şiddet ile mücadele aynı zamanda her birisi canımızdan bir parça olan eşimizin, annemizin, kızımızın hakkını, hukukunu ve onurunu koruma mücadelesidir. Milletimizin sorumluluk duygusuna ve vicdanına güveniyorum” ifadelerini dile getirdi.

 

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kadına Yönelik Şiddet ile Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’nda konuşma gerçekleştirdi. Sayın Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları ise şu şekilde:

 

“Hazırlık sürecinde değerlendirmeleri ile eylem planına katkı sağlamış olan bütün taraflara şükranlarımı sunuyorum. Hususların belirlenen çerçevede ve sürede amacına ulaşmasını kesin temenni ediyorum.

Bizim inancımız doğrultusunda bildiğimiz ve bilmediğimiz varlıklar içerisinde asli olan kesinlikle insandır. Diğer bütün vasıflar bu ulvi sıfatın gerisinde kalmaktadır. Aile olarak nitelendirdiğimiz müessese de erkek ve kadınla mana kazanır. İnsanları sadece cinsiyetlerinden ötürü üstünlük sınıflamasına tabi tutan görüşün bizim kültür ve medeniyetimizde kesinlikle yeri yoktur. Aile yapımız ile ilgili hassasiyetlerimizde kadın ne kadar sorumluluklarını yerine getiriyorsa, erkek de aynı derecede getirmelidir.

Kadına şiddet doğrultusunda ortada bir mağdur bulunuyorsa, bir de fail mevcuttur. Kadına yönelik şiddet ile mücadele öncelikli konularımız arasında yer almaktadır. Şahsen de bu konuyu çok fazla takip ettim. Son günler içerisinde bazı çevreler, 1 Temmuz itibari ile resmen çekilmiş olduğumuz İstanbul Sözleşmesi’nde bir geriye dönüş olarak yansıtmaya çalışıyor. Bizim kadına yönelik şiddet ile mücadelemiz bu sözleşme doğrultusunda başlamadığı gibi, bu sözleşme doğrultusunda da bitecek değildir.

 

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi