FIFA Online 4 [CPP] TR

Kalp Hastası Olduğundan Şüphelendi

Kalp Damar Cerrahisi’ne ait yoğun bakımda çalışan hemşire Nadide Şahin yaşadığı rahatsızlık sebebiyle doktorlara muayene oldu.

Kalp Hastası Olduğundan Şüphelendi
Yazar : Tarih : Okunma : 197 Görüntüleme Yorum Yap

Kalp Damar Cerrahisi’ne ait yoğun bakımda çalışan hemşire Nadide Şahin yaşadığı rahatsızlık sebebiyle doktorlara muayene oldu. Covid 19 virüsünü taşıdığı tespit edilen hemşire tedavi altına alındı. Ancak şikayetlerinin geçmemesi ve tırnaklarındaki değişim hemşirenin hastalığından şüpheye düşmesine neden oldu. Kalp hastası olmaktan şüphelenen genç hemşire kalp doktoruna çıkarak yaptırdığı test sonucunda kalp kapağı yetmezliği yaşadığı anlaşıldı.

Kalbinden Ameliyat Oldu

Hemşireye yapılan testlerle koronavirüs değil kalp kapağı yetmezliğinin anlaşılması üzerine hemşire acil olarak kalbinden ameliyat oldu. Ameliyat sırasında kalp kapaklarının tamire uygun olmadığının anlaşılması üzerine kalbine protez kapak takıldı.

Hemşire Yaşadıklarını Anlattı

Genç hemşire hastalığının teşhis edilmesi öncesinde yaşadıklarını anlattı. Nefes darlığı ve halsizlik rahatsızlıklarından dolayı doktor arkadaşlarına göründüğünü ve zatürre tedavisi gördüğünü anlattı. Ancak gördüğü tedavinin sıkıntılarından kurtulmasını sağlamadığını ve durumundan şüphe duyarak kalbinde sorun olabileceğini söylediğini anlattı. Ancak doktorların ona koronavirüs teşhisi koyduklarını söyledi. Tırnaklarının değişimi üzerine doktorlara baskı yaparak kalbi için testler yaptırdığını ve bu sayede kalbinde 20 yılı aşkın süredir sorun olduğunun ortaya çıktığını söyledi. Şüphelenmesinin hayatını kurtardığını ve bölümünde tedavi gören hastaların yaşadıklarını daha iyi anladığın belirtti.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi