Kemal Kılıçdaroğlu Üniversitelilerin Sorularını Yanıtladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video konferans yöntemiyle üniversite öğrencileriyle biraraya geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu Üniversitelilerin Sorularını Yanıtladı
Yazar : Tarih : Okunma : 452 Görüntüleme Yorum Yap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, video konferans yöntemiyle üniversite öğrencileriyle biraraya geldi. Farklı il ve üniversitelerden bağlantı kuran 16 üniversite öğrencisi Kılıçdaroğlu’na sorular sordu.

16 Üniversite Öğrencisiyle Videokonferans Yöntemiyle Görüştü

Üniversite öğrencilerinin koronavirüs sebebiyle yaşadığı sorunları dinleyen Kılıçdaroğlu, sorulara içtenlikle yanıt verdi. Gazeteci olacağını söyleyen bir öğrenciye mezun olmasını ve işini sansürsüzce yapmasını diledi. Mevcut iktidatın gazetecilere olan baskısından söz eden Kılıçdaroğlu, öğrenciye özgür bir ortamda haber yapabilmesini diledi.

Öğrenciliği Dondurmak Çare Değil

İnternet ve bilgisayar sıkıntısı çeken öğrencilerin uzaktan eğitim sisteminden yararlanamadığını da belirten Kılıçdaroğlu, bu soruna çözüm bulunması gerektiğini açıkladı. YÖK’ün öğrenciliğin dondurulması çözümüne sıcak bakmadığını belirterek, ekonomik sorunların biran önce giderilmesi gerektiği konusuna değindi. Türkiye’de belli bir kesime sağlanan ekonomik desteğin yetersiz olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, bu duruma önlem alınmasının şart olduğunu ifade etti. Kovid-19 salgınının etkisini en aza indirmek için ise Ekonomik Sosyal Konseyin toplanması gerektiğini sözlerine ekledi. Salgının toplumda ekonomik ve sosyal alanda baskı yaptığını ifade etti.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi