Kilo Vermek İçin Özel Sır Aramayın..

Kilo Vermek İçin Özel Sır Aramayın Diyete başlamak hiç de kolay bir iş değildir. Bir şeyler yemek artık hayatımızın o kadar önemli bir noktasındaki bir şeyler yemeden duramıyoruz. Sokağa çıktığımızda bile bir vitrinden ve ya raftan bile yiyecekler bizi baştan çıkartabilirler. Ancak sağlımız ve yaşam kalitemiz açısından sağlıksız beslenme biçimlerinden ve kilolardan uzak durmamız gerekir…

Kilo Vermek İçin Özel Sır Aramayın..
Yazar : Tarih : Okunma : 7.077 Görüntüleme Yorum Yap

Kilo Vermek İçin Özel Sır Aramayın

Diyete başlamak hiç de kolay bir iş değildir. Bir şeyler yemek artık hayatımızın o kadar önemli bir noktasındaki bir şeyler yemeden duramıyoruz. Sokağa çıktığımızda bile bir vitrinden ve ya raftan bile yiyecekler bizi baştan çıkartabilirler. Ancak sağlımız ve yaşam kalitemiz açısından sağlıksız beslenme biçimlerinden ve kilolardan uzak durmamız gerekir. Diyete başlamanız için size bir kaç farklı önerimiz olacak.

Diyet yaparken renklerin etkisi

Kırmızı, sarı ve turuncu iştahınızı açar. Mavi renk ise aşırı yemek yemenizi önler. Dikkat ederseniz eğer fastfood restoranların rengi genellikle kırmızıdır. Kırmızı rengin sinir sistemimizin üzerinde uyarıcı bir etkisi olduğundan ve bizi heyecanlandırdığından genellikle fastfoodlar, lokantalar ve Çin lokantaları kırmızı rengi ana renk olarak kullanırlar.

Kırmızı renk, algıladığınızda kan basıncınız artar hızlı nefes alıp vermeye başlarsınız ve kalp atışlarınız hızlanır. Mavi renk tonları ise tam aksine sizi sakinleştirir. Bu sebepten mavi renk restoranlarda hemen hemen hiç kullanılmaz. Mavi dinginliğe, doyuma, kendisi ile barışık ve güvenli bir kişiliğe uyum verir ve bu ruh halindeyken çok fazla yemek yeme isteği oluşmaz.

Bu yüzden size önerimiz bir davete katılırken ve ya yemek yiyeceğiniz zaman mavi giymenizi tavsiye ederiz. Hatta masa örtünüzü bile mavi olarak seçin eğer evinizde bir değişiklik yapmak istiyorsanız yemek odanızı mavi tonlarında boyayabilirsiniz.

Diyet yaparken yemeklerinizi yavaş yiyin

Hızlı yemek yiyerek tokluk hissine geç varırsınız. Midenizin tokluk hissini algılaması ve beyine iletmesi yaklaşık 20 dakika sürer. Fark ettiyseniz eğer yemek esnasında telefon çaldığında ve ya sofradan kalkıp başka bir şey ile meşgul olduğunuz zamanlarda yeniden masaya oturduğunuzda açlık hissiniz geçmiş olur. Üstelik yemeklerinizi yavaş yediğinizde yemeklerin tadına daha iyi varır ve yediklerinizden zevk alabilirsiniz.

Bu nedenle diyet yaparken özellikle akşam yemeklerini erken yemeye çalışın ve mümkünse çok aç olarak sofraya oturmayın. Yemeklerden yarım saat önce içeceğiniz bir bardak su sizin fazla yemek yemenize engel olacaktır. Elinizden geldiği kadar yavaş yemek yiyin ve her lokmanın tadına varın. Bunu sağlamak için sofrada arada bir mola verin.

admin (info@siradakihaber.com)