Koronavirüs Barcelona’yı Zora Soktu

Koronavirüs tüm dünyadaki futbol takımlarına maddi zararlar verdiği gibi, İspanya ligindeki büyük takımları da oldukça olumsuz etkiledi.

Koronavirüs Barcelona’yı Zora Soktu
Yazar : Tarih : Okunma : 258 Görüntüleme Yorum Yap

Koronavirüs tüm dünyadaki futbol takımlarına maddi zararlar verdiği gibi, İspanya ligindeki büyük takımları da oldukça olumsuz etkiledi. Barcelona futbol takımının başkan yardımcısından, salgın nedeni ile kulübün 139 milyon euro zarar ettiği öğrenildi. Başkan yardımcısı Cardoner maddi zararın 50 milyon euro değerinde olan kısmının satılamayan biletlerden, diğer 50 milyon euro’luk kısmın ise yapılamayan ticari faaliyetlerden kaynaklandığını bildirdi. Cardoner, bu zararlara ilave olarak tv yayınlarından alamadıkları 39 milyon euro’yu da eklediklerinde söz konusu zarara ulaştıklarını ifade etti.

Yeni Çözüm Arayışları Sürüyor

Virüsün etkilerinden oluşan zararı toparlamaya çalışan Barcelona bazı anlaşmalarının uzatılabileceğini işaret etti. Takımın başkan yardımcısı Cardoner, kulüp gelirlerinin çok azaldığını ve çözüm olarak stat anlaşmasının süresini 25 yıl boyunca uzatabileceklerini dile getirdi. Cardoner, süreci iyi yönde toparlayamadıkları taktirde, bu zararın sadece 2020 yılı için geçerli olacağını ve diğer yıllarda zararın daha yüksek olabileceğini söyledi. Barcelona oyuncuları da bu duruma katkı sağlamak amacıyla maaşları üzerinden yapılacak yüzde 72 oranlı bir kesintinin yapılmasına izin verdiklerini belirtmişlerdi.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi