Koronavirüse Yakalandı İddialarına Yanıt Geldi

Türkiye’de koronavirüse karşı çalışmalar yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı için sosyal medyada “Koronavirüse yakalandı” tarzında haberler çıkmıştı.

Koronavirüse Yakalandı İddialarına Yanıt Geldi
Yazar : Tarih : Okunma : 203 Görüntüleme Yorum Yap

Türkiye’de koronavirüse karşı çalışmalar yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı için sosyal medyada “Koronavirüse yakalandı” tarzında haberler çıkmıştı. Prof.Dr.Ercüment Ovalı bu iddialara yanıt verdi.

Sağlığımda Sorun Yok

Çin’de ortaya çıkarak çığ gibi büyüyen koronavirüs, ülkemizi de halen tehdit altında tutuyor. Bu kapsamda sürekli olarak tıbbi alanda çalışmalar yürütülüyor. Koronavirüsü yok etmek adına aşı çalışmaları yürüten Prof.Dr.Ercüment Ovalı hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapılmıştı. İddiaya göre, Ovalı ve ekibinde bulunan birkaç kişiye Koronavirüs bulaşmıştı. Prof.Dr.Ercüment Ovalı, bu iddialara yanıt vererek paylaşımı yalanladı.

Haberler Asılsızdır

Kendisinde ve ekibinde Koronavirüsle ilgili herhangi bir durum olmadığını açıklayan Prof.Dr.Ovalı, bu sabah Twitter hesabından yapılan paylaşımın gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Ovalı, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda:

“Sosyal medyada benim adım kullanılarak sahte hesap açılmış. Bazı kişiler bu hesaplardan yalan yanlış paylaşımlarda bulunuyorlar. Bana ve çalışma arkadaşlarımdan birkaç kişiye virüs bulaştığını ve tedavi altında olduğumuza dair haberler yayınlanmış. Bu yazılan haberler doğru değil. Bizlerde virüs bulaşma gibi bir durum sözkonusu değil. Aşı çalışmalarımıza en verimli şekilde devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi