KPSS Sınavları ve Sonuçları Hakkında Merak Edilenler..

KPSS Ön Lisans 25 ekim tarihinde uygulanmıştı. KPSS Ön Lisans sınavının sonuçları için geri sayım başlamış oldu. KPSS sonuçları için heyecanlı bekleyiş halen sürüyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın oturumu 25 ekim tarihinde yapılmıştı. Üniversitelerin herhangi bir bölümünden 2 yıllık veya Ön lisans düzeyinde olan mezunların girdiği sınav olan KPSS’nin sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla beklenen..

KPSS Sınavları ve Sonuçları Hakkında Merak Edilenler..
Yazar : Tarih : Okunma : 193 Görüntüleme Yorum Yap

KPSS Ön Lisans 25 ekim tarihinde uygulanmıştı. KPSS Ön Lisans sınavının sonuçları için geri sayım başlamış oldu. KPSS sonuçları için heyecanlı bekleyiş halen sürüyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın oturumu 25 ekim tarihinde yapılmıştı. Üniversitelerin herhangi bir bölümünden 2 yıllık veya Ön lisans düzeyinde olan mezunların girdiği sınav olan KPSS’nin sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla beklenen bir konudur. ÖSYM’nin açıkladığı takvime göre sınav sonuçlarının 26 kasım 2020 tarihinde açıklanması beklenmektedir. Adaylar sınav sonuçlarına bakabilmek için T.C. kimlik numarası ve şifresiyle birlikte sonuc.osym.gov.tr adresinden sonuçlarını öğrenebilecektir. İnternet adresi veya mobil uygulama üzerinden de sonuçları öğrenmek mümkün olacak. Sınavda yer alan testler bazı alanlara ayrılıyordu. Doğru cevap sayısının ve yanlış cevap sayısına göre yapılacak hesaplamalarla sonuçlar ortaya çıkacak. Puanların ortalama ve standart sapmalarıyla birlikte ortaya bir sonuç çıkacaktır. Herhangi bir testte 1 neti olmayan aday sıfır çekmiş sayılır ve değerlendirmeye alınmaz. Bir adayın puanının hesaplanabilmesi için Genel Kültür ve Genel Yetenek testinden en az 1 ham puanı alması gerekmektedir.

KPSS Sonuçları Büyük Bir Heyecanla Bekleniyordu

KPSS Sonuçları Büyük Bir Heyecanla Bekleniyordu

KPSS Ortaöğrenim Sınavı Ne Zaman?

2020 yılında KPSS ortaöğrenim sınavı yapılacaktır. Lise KPSS sınavı olarak bilinen bu sınavın yapılacağı tarih 22 kasım 2020 tarihidir. Adayların bu tarihe kadar hazır olması gerekmektedir. Bu sınava giren adayların sonuçlarının açıklanacağı tarihse 24 Aralık 2020 tarihidir. Sene sonuna kadar bu sınavla alakalı beklentiler son bulacak.

KPSS DHBT Sınavı

ÖSYM’nin yayınlamış olduğu takvime göre 2020 yılında KPSS DHBT sınavı yapılacaktır. Sınavın başvurularının yapılması beklenen tarih 6-16 kasım 2020 tarihidir. Bu tarihler arasında adaylar sınava başvuru yapacaktır. Sınava başvuru yapabilmek için adayların ais.osym.gov.tr adresine giriş yapması gerekmektedir. T.C. kimlik numarası ve şifreyle kendi ÖSYM hesabınıza giriş yaparak bu sınava başvuru yapabilirsiniz. KPSS DHBT sınavının yapılacağı ve beklenen tarihi 27 Aralık 2020 tarihidir. Adaylar bu tarihte sınavda ter dökecek. Sınavların bitmesinin ardından sınavların açıklanacağı tarih 27 ocak 2021 tarihi olarak belirlenmiştir. Sınava girmek için başvuruları yapmayı unutmayınız.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi