Kulaç Atacak Yer Kalmadı

Bayramın gelmesiyle birlikte vatandaşlar soluğu tatil bölgelerinde aldı. Özellikle Çeşme bölgesinde yaşanan yoğunlukla birlikte denide adeta kulaç atacak bir yer dahi kalmadı. Turizmin gözde yerlerinden birisi olan İzmir Çeşme’de bayramın ikinci günüyle birlikte vatandaşlar soluğu denizde aldı. Özellikle ikinci gününden sonra ciddi derecede nüfus artışı oldu. Özellikle bayramla birlikte ilçenin nüfusu 1 milyonu aştığı tahmin..

Kulaç Atacak Yer Kalmadı
Yazar : Tarih : Okunma : 195 Görüntüleme Yorum Yap

Bayramın gelmesiyle birlikte vatandaşlar soluğu tatil bölgelerinde aldı. Özellikle Çeşme bölgesinde yaşanan yoğunlukla birlikte denide adeta kulaç atacak bir yer dahi kalmadı. Turizmin gözde yerlerinden birisi olan İzmir Çeşme’de bayramın ikinci günüyle birlikte vatandaşlar soluğu denizde aldı. Özellikle ikinci gününden sonra ciddi derecede nüfus artışı oldu. Özellikle bayramla birlikte ilçenin nüfusu 1 milyonu aştığı tahmin ediliyor. Bu kadar kalabalık olması nedeniyle denizde yüzülecek alan dahi kalmadı. Kalabalık nedeniyle birçok turizmci bu duruma şaşırdı. Arife gününden itibaren başlayan bayram yoğunluğuyla birlikte özellikle bayramın ikinci gününde tepe noktası görüldü. Bayramlaşma ve kurban kesimi bittikten sonra birçok tatilci turizmin gözde bölgelerinden olan Çeşme’ye akın etti. Bu yoğunlukla birlikte Çeşme’nin girişinde kilometrelerce kuyruk oluştu. İlçenin bayram öncesi 650 bin olarak biliniyordu. Ancak hafta sonuyla birlikte bu nüfus ciddi oranda artış gösterdi.

Kulaç Atacak Yer Kalmadı

Kulaç Atacak Yer Kalmadı

Ilıca Plajının Yolları Tıkandı

Özellikle Çeşme ve Alaçatı yollarında ciddi bir tıkanıklık yaşandı. Bununla birlikte havanın sıcak olması plajları doldu taşırttı. Çok sayıda tatilci bu konuda ılıca halk plajına giden yolda trafikte sıkıntı yaşadı. Bu bölgede trafik sıklıkla durma noktasına geldi.

Aşırı Yoğunluk Sosyal Mesafeyi Hiçe Saydı

Tatilcilerin akın ettiği halk plajlarında özellikle sosyal mesafeye dair herhangi bir önlem kayıtlara geçmedi. Plajdaki aşırı yoğunluk nedeniyle sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı. Bu kuralın ihlal edilmesinin yanı sıra deniz içerisinde dahi aşırı yoğunluk dikkat çekti. Serinlemek için denize girmek isteyen kişilerin sayısı bir hayli fazla olunca ortaya kalabalık görüntüler çıktı.

Sanki Tüm Ülke Burada Gibi

Özellikle birçok kişi bayram tatili için buraya geldiğine pişman oldu. Aşırı kalabalık olacağı hiç tahmin edilmiyordu ve insanların aşırı yoğunluğundan ötürü şezlonglar kaldırıldı. Yapılan yorumlara göre Çeşme’de aşırı dolu ve inanılmaz kalabalıktır. Özellikle bu konuda işletmeciler yoğunluktan ötürü bir hayli memnun. Doluluğun olmasıyla birlikte oteller ve yazlıklar doldu ve işler artış gösterdi. İşlerin artış göstermesiyle birlikte esnafın yüzü güldü. Bundan önce esnaflar yalnızca paket servis yapabiliyordu.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi