Meteoroloji, 10 Kent İçin Uyarıda Bulundu!

Meteoroloji’den yapılmış olan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde sıcaklıklar gün geçtikçe azalıyor. İstanbul dahil toplamda 10 şehrimize gün içerisinde sarı kodlu uyarı yapıldı. Gün içinde yer yer dolu ve sağanak yağışına karşın oldukça dikkatli olunması gerektiği dile getirilirken, pazar günü için ise Kastamonu, Bartın, Karabük, Bolu, Zonguldak Düzce için turuncu kodlu uyarılar yapıldı. Meteoroloji Genel..

Meteoroloji, 10 Kent İçin Uyarıda Bulundu!
Yazar : Tarih : Okunma : 179 Görüntüleme Yorum Yap

Meteoroloji’den yapılmış olan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde sıcaklıklar gün geçtikçe azalıyor. İstanbul dahil toplamda 10 şehrimize gün içerisinde sarı kodlu uyarı yapıldı. Gün içinde yer yer dolu ve sağanak yağışına karşın oldukça dikkatli olunması gerektiği dile getirilirken, pazar günü için ise Kastamonu, Bartın, Karabük, Bolu, Zonguldak Düzce için turuncu kodlu uyarılar yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kapsamında yapılmış olan son değerlendirmelere göre, yurdun iç, kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer ise çok bulutlu, Kuzey ve İç Ege, Marmara, Batı Akdeniz, Orta ve Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu bölgesinin kuzeydoğusu ile Aksaray, Artvin ve Kayseri çevrelerinin yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahminler arasında. Yağışların Marmara’nın doğusu, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Kütahya, Çorum ve Afyonkarahisar çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklentiler arasında.

SICAKLIKLAR GİDEREK AZALACAK

Tahminlere göre, hava sıcaklığının yağış alan bölgelerde 4 ila 8 derecede azalacağı, diğer bölgelerde ise önemli herhangi bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise çoğunlukla kuzeybatı ve kuzey, doğu kesimlerde ise güneybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

 

DOLU VE SAĞANAK YAĞIŞI

Bugünden itibaren ise Yalova, İstanbul, Bilecik, Kocaeli ve Bursa  çevreleri için dolu ve sağanak yağışı için uyarılarda bulundu. Kocaeli, İstanbul, Bursa, Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik, Çankırı, Ankara, Sinop  için ise sarı kodlu uyarı yapıldı.

 

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi