MetroPOLL Liderler Anketinde Mansur Yavaş Dikkatleri Üzerine Çekti!

Yüzde 55 Oranla Zirveye İsmini Yazdırdı Anket şirketi MetroPOLL, Eylül 2021’deki Türkiye Nabız Anketi’nde seçmenlere politikacıların ne kadar takdir ettiğini sordu. Ankette en yüksek puanı yüzde 55,5 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş aldı. Onu %47 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, %43,5 ile İYİ Parti lideri Meral Akşener takip etti. Akşener, bundan..

MetroPOLL Liderler Anketinde Mansur Yavaş Dikkatleri Üzerine Çekti!
Yazar : Tarih : Okunma : 170 Görüntüleme Yorum Yap

Yüzde 55 Oranla Zirveye İsmini Yazdırdı

Anket şirketi MetroPOLL, Eylül 2021’deki Türkiye Nabız Anketi’nde seçmenlere politikacıların ne kadar takdir ettiğini sordu. Ankette en yüksek puanı yüzde 55,5 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş aldı. Onu %47 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, %43,5 ile İYİ Parti lideri Meral Akşener takip etti. Akşener, bundan önce yapılan Ağustos anketinde dördüncü sırada kendisine yer bulmuştu.

 

Ankara Ve İstanbul Belediye Başkanları Zirveyi Tutuyor

Metropoll’un yaptığı araştırmada siyasetçiler arasında en beğenilen isim yüzde 55,5 oy oranıyla Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yüzde 47 onay oranıyla Mansur Yavaş’ı takip ediyor.

 

Meral Akşener 3. Olarak 1 Sıra Öne Geçti

İYİ Parti lideri Meral Akşener, aynı şirketin Ağustos 2021’de yaptığı ankette 4. sırada yer alırken yeni yapılan ankette 43,5 puanla 3. sıraya yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın takdir oranı yüzde 40,8 oldu. Erdoğan’ı %33,3 ile MHP lideri Devlet Bahçeli ve %31,4 ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu takip ediyor.

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi