Microsoft Sıfır Atık Projesi Uygulayacak

Microsoft doğaya karşı büyük yararları bulunan sıfır atık projesi için çalışmalar gerçekleştiriyor. Firmanın daha önceden duyurmuş olduğu karbon negatif şirket olma hedefinin yanı sıra teknoloji firması bugün yeni açıklamaları kamuoyuna paylaştı. Karbon negatif şirket, karbon salınımını en aza indiren firmalar için kullanılıyor. Microsoft Projeyi 2030 Yılına Kadar Gerçekleştirmek İstiyor Çevre kirliliği dünya için önemli bir..

Microsoft Sıfır Atık Projesi Uygulayacak
Yazar : Tarih : Okunma : 232 Görüntüleme Yorum Yap

Microsoft doğaya karşı büyük yararları bulunan sıfır atık projesi için çalışmalar gerçekleştiriyor. Firmanın daha önceden duyurmuş olduğu karbon negatif şirket olma hedefinin yanı sıra teknoloji firması bugün yeni açıklamaları kamuoyuna paylaştı. Karbon negatif şirket, karbon salınımını en aza indiren firmalar için kullanılıyor.

Microsoft Projeyi 2030 Yılına Kadar Gerçekleştirmek İstiyor

Çevre kirliliği dünya için önemli bir mesele haline gelmiş durumda. Bununla birlikte dünyadaki okyanusların kirlenmesi, ormanlarda çöplerin birikmesi, hayvanların plastiklere takılması gibi durumlar hem dünya için hemde insanlık için iyi bir durum olmamakta. Bu konu için bilim uzmanları ve birçok ülke çözüm önerileri sunarken firmalar da geri dönüşümlü ürünleri kullanmak adına çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu çalışmaları gerçekleştiren firmalardan birisi de Microsoft.

Microsoft Sıfır Atık Projesi Uygulayacak

Microsoft Sıfır Atık Projesi Uygulayacak

Teknoloji şirketi, yaptığı yeni açıklamalara göre 2025 yılına kadar geri dönüşüm oranını %90, 2030 yılına kadar ise %100’e çıkarmayı hedefliyor. Bu sayede firma kendi içerisinde geri dönüşümlü ve doğaya zararı bulunmayan bir sisteme geçiş yapmış olacak. Firma bu proje ile birlikte geri dönüşüm merkezleri kuracak ve geri dönüşümlü ürünlerin bu merkezlerde tekrar geri dönüştürülmesini sağlayacak. 2030 yılına kadar plastik kullanımını da bırakmayı hedefleyen firma, bu hareketi ile çevreci bir yaklaşım sergiliyor.

Microsoft firmasının gerçekleştirmek istediği bu projenin firmaya ve çevreye birçok avantajı bulunacak. Ürünler artık geri dönüşümlü olabileceği için firma için hem masraflar azalacak hemde tüm eski ürünler değerlendirilebilecek. Şirketin atacağı bu adım ile birlikte çevre daha yaşanabilir bir hale gelmiş olurken aynı zamanda petrol yapımı plastik kullanımının da doğaya karışması önlenecek.

Sıfır Atık Projesi Nedir?

Bilindiği üzere doğa, gittikçe yaşanılamaz bir hale gelmeye başladı. Okyanuslardaki devasa çöpler, kutuplarda bulunan mikroplastikler, küresel ısınma gibi çeşitli etkenler sıfır atık projesinin ne kadar önemli bir durum olduğunu gösteriyor. Sıfır atık projesi, geri dönüşümlü ürünlerin kullanımının arttırılması için geliştirilen bir sistem olmaktadır. Bu proje ile birlikte plastik kullanımı azalacak, çevre daha temiz bir hale bürünecek ve pek çok alanda geri dönüşümlü ürünlerin kullanımı artacak.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi