Emeklinin ve memurun zam oranı belli oldu.. - Sıradaki Haber - Haberler, Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler

Emeklinin ve memurun zam oranı belli oldu..

Son dakika haberine göre, milyonlarca memur ve emeklinin gözü kulağı enflasyon oranları ve rakamındaydı. TÜİK enflasyon rakamını gün içerisinde açıkladı. Böylelikle memur ve emeklinin alacağı zam oranı ve yeni maaşları net bir şekilde belli oldu. İşte son dakika olarak yansıyan haberin yeni detayları… TÜİK’in enflasyon rakamını açıklaması ile memur ve emeklilerin alacağı zam oranı belirlendi. Enflasyon Haziran ayı doğrultusunda yüzde..

Emeklinin ve memurun zam oranı belli oldu..
Yazar : Tarih : Okunma : 387 Görüntüleme Yorum Yap

Son dakika haberine göre, milyonlarca memur ve emeklinin gözü kulağı enflasyon oranları ve rakamındaydı. TÜİK enflasyon rakamını gün içerisinde açıkladı. Böylelikle memur ve emeklinin alacağı zam oranı ve yeni maaşları net bir şekilde belli oldu. İşte son dakika olarak yansıyan haberin yeni detayları…

TÜİK’in enflasyon rakamını açıklaması ile memur ve emeklilerin alacağı zam oranı belirlendi. Enflasyon Haziran ayı doğrultusunda yüzde 1,94 arttı. Peki kimler ne kadar maaş alacak? İşte son dakika olarak yansıyan haberin detayları…

Enflasyon rakamı hem memurları hem emeklileri hem de sosyal yardım alanları oldukça ilgilendiriyor. Çünkü yılın ikinci zammı bu enflasyon rakamları doğrultusunda yapılıyor. TÜİK’in enflasyon rakamını açıklaması ile beraber memur ve emeklilerin zam oranı da ortaya çıktı.

YENİ ZAM ORANI NET BİR ŞEKİLDE BELLİ OLDU

Yeni rakamın açıklanması ile beraber 13 milyon emeklinin maaşı artışa geçti. 3,5 milyon memura yeni maaşlar geldi.  Kıdem tazminatı tavanı oldukça yükseldi. Yaşlılık aylığında artış söz konusu oldu. Evde bakım maaşları yenilendi. Engelli maaşı arttırıldı. İşçi emeklilerini temmuz ayından sonra yüzde 8 ,45 oranında zam bekliyor.

Memurlar temmuz ayı itibari ile maaşlarına yüzde 5,45 enflasyon farkı ile alacak. Memur emekli maaşlarına toplamda 5.45 oranında zam yapılacak.

 

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI İSE 4 BİN 330 LİRA!

Bu duruma göre; en düşük memur maaşı yeni zam ile beraber 4 bin 330 lira oldu. En düşük Bağ-kur esnaf emekli maaşı ise 2 bin 350 lira oldu.

En düşük Bağ- kur tarım emekli maaşının da bin 860 lira olduğu açıklandı. En düşük SSK emekli maaşı ise toplamda 2 bin 624 lira oldu.

 

 

 

 

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi