FIFA Online 4 [CPP] TR

Sosyal Medya Devlerinin Kesintisiyle İle İlgili İlginç İddialar Nelerdir?

WhatsApp, Instagram ve Facebook gibi uygulamaların 6 saatlik kesintisi hala dünya gündeminden düşmüyor. Milyonlarca insanın kullandığı bu uygulamaların neden çöktüğü konusunda net bir açıklama gelmedi fakat bu kesintiyle ve Mark Zuckerberg ile alakalı birçok iddia ortaya atıldı. Veriler Çalındı! Bazı iddialara göre Bu üç sosyal medya uygulamasının hackerler tarafından saldırıya uğradığını gösteriyor. 6 saatlik kesintide..

Sosyal Medya Devlerinin Kesintisiyle İle İlgili İlginç İddialar Nelerdir?
Yazar : Tarih : Okunma : 87 Görüntüleme Yorum Yap

WhatsApp, Instagram ve Facebook gibi uygulamaların 6 saatlik kesintisi hala dünya gündeminden düşmüyor. Milyonlarca insanın kullandığı bu uygulamaların neden çöktüğü konusunda net bir açıklama gelmedi fakat bu kesintiyle ve Mark Zuckerberg ile alakalı birçok iddia ortaya atıldı.

  • Veriler Çalındı!

Bazı iddialara göre Bu üç sosyal medya uygulamasının hackerler tarafından saldırıya uğradığını gösteriyor. 6 saatlik kesintide verilerin çalınıp Deep Web üzerinden satışa sunulduğu da söyleniyor.

  • Kripto Üretmesi!

Diğer bir iddaya göre ise Facebook Ceo’su Zuckerberg’in kuracağı e-ticaret sitesi ve çıkaracağı kripto paradan dolayı kesinti olduğu ile alakalıdır. Zuckerberg’in çıkaracağı kripto paranın merkezsiz olacağı ve programa adapte etmeye uğraştığı anda kesinti olduğu söyleniyor.

  • E-Ticaret!

Facebook, WhatsApp ve Instagram bilindiği üzere Zuckerberg’ e aittir. Mark bu üç platformu bir çatı haline getirmiştir. Bu çatı haline getirdiği sistem ağır geldiği ve kilitlendiği, veri akışı kestiği ortaya atıldı.

Facebook Çalışanları Şirkete Giremedi!

New York Times’ın muhabirin iddiasına göre Facebook çalışanlarının şirket binasına giremediği öne sürüldü. Facebook çalışanlarının giriş kartlarının çalışmadığı ve şirket binasının önünde büyük bir kriz yaşandığı ortaya atıldı.

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi