Yardım Alan Kişinin Yardım Yapın Çağrısı

Antalya ilinde, bir sosyal medya hesabı üzerinden Vali Münir Karaoğlu’na ulaşarak Antalya’ya yardım yapılmadığı iddiasını atan vatandaşın…

Yardım Alan Kişinin Yardım Yapın Çağrısı
Yazar : Tarih : Okunma : 200 Görüntüleme Yorum Yap

Antalya ilinde, bir sosyal medya hesabı üzerinden Vali Münir Karaoğlu’na ulaşarak Antalya’ya yardım yapılmadığı iddiasını atan vatandaşın, yapılan yardımlardan yararlandığı ortaya çıktı.

Yardımlardan Yararlandı

Antalya Valisi Münir Karaoğlu’nun Twitter hesabı üzerinden Antalya halkına yaptığı yardımları görsel olarak paylaşması üzerine, bir kullanıcı yardımların göz boyamak için olduğunu ve Antalya’ya yardım yapılmadığını iddia etti. Bunun üzerine valilik çalışanlarınca yardımda bulunmak adına yorum yapan kullanıcının adres, kimlik ve telefon bilgisi istendi. Yorumu yapan kullanıcı da istenen bilgileri valiliğe göndererek doğrulanmasını ve telefonla aranmayı beklemeye başladı.

Validen İsyan

Valilik çalışanlarınca sorgulanan bilgilere göre iddiayı ortaya atan vatandaşın yardım aldığı ortaya çıkınca Vali Münir Karaoğlu, Twitter hesabından isyan etti. Yardımların yapılış sebebinin göz boyamak değil, halkın ihtiyacı olduğunu söyleyen Karaoğlu, ”Yazık değil mi, yardım almıyor musunuz?” cümleleri ile vatandaşa sitem etti. ”Lütfen adalet duygunuzu kaybetmeyin.” cümleleriyle de öğüt veren Vali Münir Karaoğlu’nun isyanı sonrası kullanıcı Twitter hesabını kapattı. Olay, gün boyu gündemde yer kapladı.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi