Yunanistan’a Bağlı Girit Adasında Deprem!

Meydana Gelen 6.2 Büyüklüğündeki Depremin Etkileri Türkiye’den De Hissedildi! Yunanistan’ın en büyük adası Girit’te 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Ölü ya da yaralı sayısıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, depremi Türkiye’den hisseden vatandaşlar kendilerini sokağa atarak güvenlik önlemleri aldı. Avrupa Akdeniz Sismik Merkezi, Yunanistan’ın en büyük adası olan Girit’te deprem meydana geldiğini duyurdu. Sismoloji..

Yunanistan’a Bağlı Girit Adasında Deprem!
Yazar : Tarih : Okunma : 72 Görüntüleme Yorum Yap

Meydana Gelen 6.2 Büyüklüğündeki Depremin Etkileri Türkiye’den De Hissedildi!

Yunanistan’ın en büyük adası Girit’te 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Ölü ya da yaralı sayısıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, depremi Türkiye’den hisseden vatandaşlar kendilerini sokağa atarak güvenlik önlemleri aldı.

Avrupa Akdeniz Sismik Merkezi, Yunanistan’ın en büyük adası olan Girit’te deprem meydana geldiğini duyurdu. Sismoloji Merkezi tarafından yapılan açıklamada “Yunanistan’a bağlı Girit adasında 6.2 büyüklüğünde deprem yaşandı” ifadeleri yer aldı.

Ölü Ya Da Yaralı Sayısı İle İlgili Henüz Bir Açıklama Yok

Depremde ölen veya yaralananlarla ilgili henüz bir bilgi gündeme düşmedi. Kurumlar ölü ya da yaralı vatandaşlar konusunda resmi bir açıklamada bulunmadı. Kayıtlara göre deprem nedeniyle Türkiye tarafı sarsılırken depremi hisseden vatandaşlar tedbir amaçlı geçici olarak dışarı çıktı.

Ekipler Hazır Bir Şekilde Beklemekte!

Her ihtimale karşı Yunanistan’ın deprem bölgesine gönderilen yardım ekipleri, depremde hasar gören ve yıkılma tehlikesi olan binaların çevresinde geniş çaplı önlemler alarak can ve mal kaybını azaltmayı hedefliyor.

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi