Yüz yüze eğitim bu ay başlıyor..

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yapılan toplantı sonrasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin 12 Ekim’den itibaren başlayacağını duyurdu. Bugün yeni bir açıklama yapacak olan Milli Eğitim Bakanı, bazı gelişmeleri şimdiden öğrenciler ve velilere paylaştı. Yüz yüze eğitim haftaya başlıyor Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2, 3, 4, 8 ve..

Yüz yüze eğitim bu ay başlıyor..
Yazar : Tarih : Okunma : 271 Görüntüleme Yorum Yap

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yapılan toplantı sonrasında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin 12 Ekim’den itibaren başlayacağını duyurdu. Bugün yeni bir açıklama yapacak olan Milli Eğitim Bakanı, bazı gelişmeleri şimdiden öğrenciler ve velilere paylaştı.

Yüz yüze eğitim haftaya başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor. Haftaya Pazartesi bu öğrenciler için başlayacak olan yüz yüze eğitim için bazı bilgiler paylaşıldı. Yapılan açıklamalara göre kısmî yüz yüze eğitim, kısmî uzaktan eğitim sistemi yürütülecek.

Okula başlayacak olan öğrenciler haftanın ilk 2 günü eğitim görürken sonraki günlerde uzaktan eğitim alacak. Öğrencilerin okula gidip gitmeme durumu zorunlu olmamakla birlikte yoklama alınmaya devam edilecek. Alınan bu yoklama ile birlikte okula gidenler veya gitmeyenler devamsızlıktan kalmayacak.

Yüz yüze eğitim bu ay başlıyor

Yüz yüze eğitim bu ay başlıyor

Yapılacak bir diğer çalışma ise öğrencilerin birbirlerine virüs bulaştırmaması ve daha rahat ders alabilmesi için sınıf mevcudunun azaltılması olacak. Daha az öğrenci sayısı ile işlenecek olan dersler ile birlikte öğrenciler sıralarda tek tek oturacak, birbirlerinden uzak olacak. Maske ile okula gidecek olan öğrenciler maske ile dönecek. Okulun ilk günü öğrencilere maske dağıtılacak. Okullarda yer alacak olan dezenfektan sayesinde öğrenciler kendilerini daha iyi koruyacak, sağlığına dikkat edecek.

Yapılacak olan bir diğer işlem ise velilerin belge imzalaması olabilir. 1. sınıf öğrencilerinde uygulanan bu yöntem ile birlikte veliler öğrencilerini okula gönderip göndermemesi konusunda bir belge imzaladı. Bu belgede sorumluluğun veliye ait olduğu belirtiliyor. Bir diğer gelişme ile birlikte ise 6.200 köy okulunda okulların açılması kararlaştırıldı. Karantina altında olan köylerde ise yüz yüze eğitimin olmayacağı belirtildi.

Çarşamba günü okullarda temizlik yapılması kararlaştırıldı. Alınan bu karar ile birlikte bu gün içerisinde okullar temiz bir hale getirilerek pırıl pırıl edilecek. Bunun yanı sıra 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri uzaktan eğitim görmeye devam edecek. Üniversiteler için ise henüz yeni bir karar alınmadı.

Editör (sait.elmas@hotmail.com) Websitesi