FIFA Online 4 [CPP] TR

Zincir Marketlerde Kozmetik ve Kırtasiye Ürünlerinin Satışı Yasaklanıyor mu?

Ülkemizde çoğu vatandaşımızın şikâyet ettiği konuların başında gelen marketlerdeki fahiş fiyatlardır. Bu fahiş fiyatlardan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuya el atarak çalışmalara başlandı. Düzenlemeye göre birçok yenilik geliyor. Gelin birlikte bu yazımızı inceleyelim.  Zincir Marketler Otoyol Kenarlarında Olacak!          Düzenlemeye göre zincir marketlerde ABD modeline geçilmesi planlanıyor. Bu plana göre zincir marketlerinin otoyol kenarlarında olması düşünülüyor…

Zincir Marketlerde Kozmetik ve Kırtasiye Ürünlerinin Satışı Yasaklanıyor mu?
Yazar : Tarih : Okunma : 108 Görüntüleme Yorum Yap

Ülkemizde çoğu vatandaşımızın şikâyet ettiği konuların başında gelen marketlerdeki fahiş fiyatlardır. Bu fahiş fiyatlardan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuya el atarak çalışmalara başlandı. Düzenlemeye göre birçok yenilik geliyor. Gelin birlikte bu yazımızı inceleyelim. 

Zincir Marketler Otoyol Kenarlarında Olacak!

         Düzenlemeye göre zincir marketlerde ABD modeline geçilmesi planlanıyor. Bu plana göre zincir marketlerinin otoyol kenarlarında olması düşünülüyor. Şu an mevcut durumda mahalle aralarında bulunan zincir marketlerinde değişim olmayacağını, yeni açılan zincir marketlerinin otoyol kenarlarında olması bekleniyor. 

Zincir Marketlerde Kozmetik ve Kırtasiye Ürünü Satılmayacak! 

            Mevcut durumda market sayısını arttırmayı hedeflerken ürünlerinde düzenlenmesi ve vatandaşın eline ucuz ürün ulaşması hedefleniyor.  Düzenlemeye göre 1500 metrekareden küçük alanda bulunan zincir marketleri kozmetik ve kırtasiye ürünü satmaması konuşuluyor. 

Mevzuatı Çiğneyemeyecekler!

            Yapılacak olan düzenlemeye göre zincir marketlerinin haksız kazanç elde etmelerini engellemeye çalışılacak, piyasa sabitlenmeye çalışılarak vatandaş için uygun haline getirmek hedefleniyor. Alım – Satım arasındaki maliyet farkını en aza indirerek haksız kazanç elde etmelerinin önüne geçilmek isteniyor. 

 

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi