Meteoroloji’den Uyarı!

Doğu Karadeniz Bölgesinin İç Kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesinin Kuzeydoğusu için Kar Uyarısı Verdi! Genel Meteoroloji İdaresi son anda sarı uyarı verdi. Ülke genelinde kuvvetli yağış beklense de Doğu Karadeniz’in iç yaylaları ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu yaylalarında kar yağışı görülecek. Ordu’nun doğusu, Giresun, Trabzon’un batı ve doğu kesimlerinde yerel yağışların nispeten kuvvetli, Rize ve Artvin..

Meteoroloji’den Uyarı!
Yazar : Tarih : Okunma : 127 Görüntüleme Yorum Yap

Doğu Karadeniz Bölgesinin İç Kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesinin Kuzeydoğusu için Kar Uyarısı Verdi!

Genel Meteoroloji İdaresi son anda sarı uyarı verdi. Ülke genelinde kuvvetli yağış beklense de Doğu Karadeniz’in iç yaylaları ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu yaylalarında kar yağışı görülecek. Ordu’nun doğusu, Giresun, Trabzon’un batı ve doğu kesimlerinde yerel yağışların nispeten kuvvetli, Rize ve Artvin kıyı kesimlerinde ise yerel yağışların nispeten kuvvetli ve şiddetli bir biçimde olması kuvvetle ihtimal bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmesine göre: Ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimleri, Doğu Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimleri ile İstanbul’un kuzeybatısındaki Kırklareli kıyıları kısmen ve Parçalı bulutlu ve Çanakkale iç kesimler, Balıkesir’in kuzeyi, Eskişehir’in kuzeyi, Ankara’nın kuzey ve batı çevreleri, Çankırı, Siirt, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Hatay kıyılarında aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bunların dışında diğer bölgelerin ise açık ve az bulutlu olarak geçeceği tahmin ediliyor.

 

Yer Yer Kar Yağışları Kuvvetini Gösterecek!

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu yaylalarında genel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Yağışların doğu Ordu, Giresun, batı ve doğu Trabzon’da kuvvetli, Rize ve Artvin kıyı kesimlerinde kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Ağrı ve çevresinde sabah saatlerinde sis ve puslu hava bekleniyor.

Sait Elmas (saitelmas37@gmail.com) Websitesi